Zavrieť

Porady

konský hnoj

Zostal mi konský hnoj, môžem ho zapracovať do hriadok, do ktorých budem sadiť fazuľu a hrach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    mnoho rastlín neznáša čerstvý hnoj, fazuľa a hrach potrebujú veľa dusíka tak by to možno išlo

    Obsach základných živín(v %)
    ========================================
    Hnojivo-------------------------------[ N--P--K--Ca ]
    ========================================

    • konský hnoj (čerstvý) [0,5--0,30--0,4--0,2]
    • konský a ovčí hnoj (zmiešaný) [4,5--0,80--2,6--2,0]
    • hovädzí hnoj [0,42--0,10--0,42--0,32]
    • trus slepačí a holubací [1,70--0,70--0,40--0,01]
    • močovka [0,24--N/A--0,45--0,07]
    • záchodový hnoj (fekálie) [0,35--0,07--0,12--0,32]
    • kompost záhradnícky [0,53--0,16--0,15--0,78]
    • kompost z lístia ( [0,27--0,05--0,16--0,83]
    • drevený popol [N/A--3--11--


    Na zalievanie rastlín je výborné tekuté hnojivo. Vyrobíte so ho tak, že do jutového vreca dáte čerstvý hnoj a vrch zviažete pevným špagátom, vrece potom ponorte do sudu s vodou a každý deň ním pohýbte. Keď bude mať voda farbu slabého čaju, môžete ňou začať zalievať rastliny.
    Naposledy upravil viktorviktor : 21.04.10 at 13:55

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pod fazulu a hrach je takehoto hnoja skoda, ja by som ho zarylovala na hriadku, na ktoru by som v auguste zasadila jahody.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    slvk Pozri príspevok
    Zostal mi konský hnoj, môžem ho zapracovať do hriadok, do ktorých budem sadiť fazuľu a hrach?
    Nie som odborník ,ale sa hovorí že konský je najkvalitnejší.Ale si ho mal asi zaryľovať na jeseň tak sa to správne robí.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Fazuľa aj hrach pokiaľ viem nepotrebujú hnojiť, dusík berú zo vzduchu pomocou baktérií.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Citala som, ze zem pred zasadenim hrachu a fazule treba jemne "pocukrovat" praskovym vapnom.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    aviator Pozri príspevok
    Fazuľa aj hrach pokiaľ viem nepotrebujú hnojiť, dusík berú zo vzduchu pomocou baktérií.
    č. Záhradkár ....Podobne by ste nemali vôbec hnojiť hrach a fazuľu dusíkatými ani komplexnými hnojivami, lebo tým obmedzujete činnosť hľuzkových baktérií, žijúcich na ich koreňoch. Tie hrach aj fazuľu zásobujú potrebným dusíkom v dostatočnej miere.
    – Pestuje sa v druhej alebo tretej trati, to znamená, že nevyžaduje pred pestovaním hnojenie maštaľným hnojom. Môže sa pestovať po všetkých druhoch zelenín, len nie po strukovinách, aby sa nerozšírili choroby a škodce. Hodí sa aj ako následná plodina.
    – Náročná je hlavne na draslík, dusík a vápnik. Po vzídení, najlepšie v čase kvitnutia až začiatku nasadzovania strukov, sa odporúča prihnojiť liadkom vápenatým. ...

    Aspoň v dávnejšej minulosti sa predpokladalo, že fazuľa, pri sadení niekoľko ráz na tom istom mieste odčerpáva z pôdy dusík, tak to bolo myslené, ale nenapísané :-|
    Naposledy upravil viktorviktor : 21.04.10 at 22:01 Dôvod: viacej razy - niekoľko ráz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.