Zavrieť

Porady

dohoda na súde

Dobrý deň,
Prosím Vás mám takýto problém:
Dlhovali sme jednej firme sumu cca 3000€ (časť-nedoplatok záväzku)
a oni nás dali na súd. Lenže my sme voči tejto firme evidovali aj pohľadávku a to výške cca 14000€ tak sme sa odvolali na súd tiež. Tento súd sa skončil a to dohodou kde sa píše,
1) že účastníci dohody sa dohodli, že si vzájomne započítajú pohľad....vo výške 3000€ (to mi je celkom jasné).
2) že účastníci dohody vzájomne započítajú pohľadávku našu z neuhrad.časti ceny diela zo zmluvy o dielo voči firme A vo výške 11000€ proti nároku firmy A, na zľavu z ceny diela z titulu jeho vád, voči našej firme, poskytnú vo výške 11000€. - A tu to teraz neviem čo s tým!! O tých 11000€ sme "prišli" ale ako to teraz zaúčtovať? Mám vystaviť nejaký dobropis na túto zľavu? A ako to bude s DPH? To sa nám teraz vráti?
a keď som v roku 2008 k tejto pohľadávke vytvorila OP? Predpokladám, že teraz ju musím zahrnúť naspäť do výnosov(rozpustím tú OP) len neviem čo s tou dohodou a bude to daňový náklad keď sa jedná o pohľadávku z roku 2006?
Ďakujem Vám vopred za Vaše rady a dúfam, že mi niekto odpovie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Prosím, nikto mi nevie poradiť ako to teraz spraviť s tou pohľadávkou, kde im poskytneme zľavu z ceny diela z titulu jeho vád? Môžem teraz vystaviť nejaký dobropis k tej pohľadávke hoci je to pohľad. z roku 2006?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.