Zavrieť

Porady

Predlžená rodičovská dovolenka

Dobrý. Momentálne som na riadnej RD, ktorá mi končí v juny.Vtedy dám aj výpoveď z práce nakoľko vzdialenosť od bydliska a aj prac. doba mi pri 2 deťoch nevyhovuje. Chcela by som si predlžiť RD cez leto nakoľko mám dve deťi a nemám ich kde umiestniť a ideme aj na dovolenku a bojím sa že by mi na úrade práce robili problém ak by som sa vtedy mala hlásiť.V septembry by som sa chcela evidovať na úrade práce a poberať podporu v nzamestnanosťi, ale ak sa mi nepodarí nájsť pracu môžem sa vrátiť na tú predlženú RD? Ide o to , že mladší syn potrebuje kolektýv nakoľko až teraz začína rozprávať a ak by som ostala na pred.RD nesmel by navštevovať MŠ.Ale ak by som aj po pol roku si nenašla prácu , čo je aj v tejto dobe pravdepodobné riešila by som to návštevami syna v materskom centre nakoľko na predlženej RD mi štát platí aj do dôchodkového fondu a pri evidencii na UP len do zdravotnej poisťovni. Môžem sa z evidencii na úrade práce potom odhlásiť a vrátiť na predlženú RD??? Z evidencii sa podľa mňa dá riadne odhlásiť len pri nástupe do novej práce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predlžená rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.