Zavrieť

Porady

Inventúry

Kedže je obdobie invetúr, rada by som poznala Váš názor k tejto oblasti.

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá veľk.predaj kozmetického tovaru, na oddelení interného auditu sa vykonávajú invetnúry.V minulosti sme museli vykonať inventúry na všetkých pobočkách na slovensku a pritom pracovníci jednotlivých skladov sa nie príliš aktívne zapájali, pretože to považovali, že sme tam od toho aby sme to urobili za nich.

Otázka znie v zákone je definované, kto zodpovedá za výkon inventúry ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dara
    Kedže je obdobie invetúr, rada by som poznala Váš názor k tejto oblasti.

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá veľk.predaj kozmetického tovaru, na oddelení interného auditu sa vykonávajú invetnúry.V minulosti sme museli vykonať inventúry na všetkých pobočkách na slovensku a pritom pracovníci jednotlivých skladov sa nie príliš aktívne zapájali, pretože to považovali, že sme tam od toho aby sme to urobili za nich.

    Otázka znie v zákone je definované, kto zodpovedá za výkon inventúry ?
    Odporúčam preštudovať si zákon o účtovníctve. Určite tam nájdeš odpovede na svoje otázky.
    Je tam popísané kedy, ako často, treba robiť inventúry zásob, majetku... .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Tweety
    Odporúčam preštudovať si zákon o účtovníctve. Určite tam nájdeš odpovede na svoje otázky.
    Je tam popísané kedy, ako často, treba robiť inventúry zásob, majetku... .
    Ten mám preštudovaní, ale nikde tam nie je uvedené, že inventúry musia vykonávať nezávislé osoby napr. z oddelenia interného auditu.

    Tak budem rada ak mi poradí niekto z praxe aké ma skúsenosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dara
    Ten mám preštudovaní, ale nikde tam nie je uvedené, že inventúry musia vykonávať nezávislé osoby napr. z oddelenia interného auditu.

    Tak budem rada ak mi poradí niekto z praxe aké ma skúsenosti.
    V tomto prípade, všetko vyrieši vaša smernica o inventúrach.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Fyzickej inventúry by sa mala zúčastniť osoba ktoré je hmotne zodpovedná za zverený majetok a jedna nezávilá, kôli objektívnosti. Tých nezávislých osôb môže byť aj viac, záleží to všetko od veľkolsti firmy.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Zodpovedná osoba, napr. štatutár, alebo ním poverená osoba by mala menovať inventarizačnú komisiu. Osoby takto menované sa zapoja do jej fyzického priebehu a kontroly. Pri menovaní by mali byť zároveň aj zodpovednosti (čo má kto robiť).
    Inventarizačná komisia sa spravidla menuje v príkaze k vykonaniu inventúr, ktorý nadväzuje na smernicu.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Mali sme inventuru majetku a veduci jedneho strediska nechce podpisat inventarizacnu supisku ako hmotne zodpovedna osoba, vraj na zaklade coho je on hmotne zodpovedna osoba, on nic nepodpisoval. Pritom podpisuje faktury, prebera material ...

    Neviete mi poradit nejaky zakon, pripadne paragraf ?

    Dakujem

    Marta

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marmal Pozri príspevok
    Mali sme inventuru majetku a veduci jedneho strediska nechce podpisat inventarizacnu supisku ako hmotne zodpovedna osoba, vraj na zaklade coho je on hmotne zodpovedna osoba, on nic nepodpisoval. Pritom podpisuje faktury, prebera material ...

    Neviete mi poradit nejaky zakon, pripadne paragraf ?

    Dakujem

    Marta
    AK nemá podpísanú hmotnú zodpovednosť, tak ani nie je hmotne zodpovednou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.