Zavrieť

Porady

Bramac-ebenovo čierna-uvarím sa alebo nie?

Páči sa mi novinka od Bramacu ,škridla ebenovo čierna. Bude mi stačiť izolácia Nobasil MPN 180mm medzi krokvy + 140mm pod krokvy?aby som sa v lete neuvaril?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bude stačiť.Tteplo stúpa hore.V škridlách sa celkom dobre orientujem .Ak môžem radiť.Čierna po čase zošedne ,škodí jej UV žiarenie.Na UV je najodolnejšia hnedá a tmavo červená.Takže ak chcete aby si vaša strecha čo najdlhšie udržala peknú farbu tak len hnedá a tmavočervená odoláva UV.Ideálne "sypaná"protector.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Bude stačiť.Tteplo stúpa hore.V škridlách sa celkom dobre orientujem .Ak môžem radiť.Čierna po čase zošedne ,škodí jej UV žiarenie.Na UV je najodolnejšia hnedá a tmavo červená.Takže ak chcete aby si vaša strecha čo najdlhšie udržala peknú farbu tak len hnedá a tmavočervená odoláva UV.Ideálne "sypaná"protector.
    Ja som bol rozhodnuty pre tmavohnedu , ale pri tej novinke sľubuju farebnú stálosť. Škridlu s posypom nemožem použiť nakoľko staviam v južnej časti KE a v KE fúka 90% dní v roku severný vietor.Všetky posypané strechy v okolí sú po 3 rokoch strašne špinavé .
    Naposledy upravil pivko : 23.04.10 at 12:04

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemusí byť sypaná.Tam je naviac len piesok ,ide o farbivo.A to je rovnaké či je to sypané alebo nie.

    Bramac-ebenovo čierna-uvarím sa alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.