Zavrieť

Porady

DoVP vz. DoPČ

Ahojte, nakoľko som tu našla veľa otázok a odpovedí k tejto téme rada by som možno konkrétne sumarizáciu k mojmu konkrétnemu prípadu.
- máme prijateho zamestnanca na dohodu o prac. činnosti s hodinovou mzdou, viem že tto dohoda ma obmedzenie max. 10hod/tyzd., ide o opakovanu činnost ako projektant. Moja otázka je, nakoľko sa občas stane že jeho pracovný čas presiahne zákonom určený počet hodin je možné mu za tie zvyšné hodiny vo výplate preplatit ako premie? poprípade je možné s ním uzatvoriť dalsiu dohodu napr. DoVP ktorá by trvala súbežne s DoPČ a tie hodiny naviac by sme mu preplácali na základe tejto dohody. Ked ide o toho isteho zamestnanca je potrebné ho evidovat do soc. poist. opat ked uzavrieme s nim dalsiu dohodu,ale ktore su súbežné.

Ďakujem za odpoved a popripade dake návrhy velmi rada ocenim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Zamestnanec bol v tomto roku u nás zamestnaný na DoVP a už si v rámci tejto dohody odpracoval 350 hodín. Môžem mu vystaviť ešte na november a december DoPČ, kde by mal len 10 hod. týždenne? Dúfam správne, že tieto dohody sa nesčítavajú?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    H.B. Pozri príspevok
    Zamestnanec bol v tomto roku u nás zamestnaný na DoVP a už si v rámci tejto dohody odpracoval 350 hodín. Môžem mu vystaviť ešte na november a december DoPČ, kde by mal len 10 hod. týždenne? Dúfam správne, že tieto dohody sa nesčítavajú?
    Môžeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.