Zavrieť

Porady

Tuja vs. konifera

Skúseným záhradkárom to bude na smiech, ale aký je vlastne rozdiel
medzu tujami a koniferami? Niekto hovorí že je to to isté, niektoré záhradníctva predávajú zvlášť tuje a zvlášť konifery. Zapáčili sa mi ku plotu tuje Smaragd (štíhly kužeľ). Sused napr. tvrdí že konifery sú redšie a tuje hustejšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona



    Konifera :
    ihličnatá rastlina, strom alebo ker
    Tuja :

    štíhly ihlanovitý ihličnatý strom z čeľade cyprusovitých
    http://slovnikcudzichslov.eu/

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    unidat Pozri príspevok
    Ešte dotaz - v záhrade mi teraz dokončili nejaké výkopy, dnes to dokončili. Nemohol som nič sadiť. Dajú sa ešte nasadiť napr. tuje Smaragd - cca 50 cm vysoké? Nie je už neskoro?
    Môžeš aj teraz. Tuje je dobré sadiť do blata, tzn. ,že do jamy naleješ hodne vody, necháš vsiaknuť, aby boli vo vlhku. ( ja som pridávala do každej jamy aj za hrsť hnojiva) Tuje je dobré prvé dva roky častejšie zalievať, najmä po zasadení,pokým sa zakorenia.
    Naposledy upravil arizona : 23.04.10 at 19:44

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    my sme Smaragdy sadili az koncom maja alebo dokonca v juni.je to uz takych 7 rokov a uz su tak 2-2,5m a ani jedna nevyschla.takze kludne mozes sadit.

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Ešte dotaz - v záhrade mi teraz dokončili nejaké výkopy, dnes to dokončili. Nemohol som nič sadiť. Dajú sa ešte nasadiť napr. tuje Smaragd - cca 50 cm vysoké? Nie je už neskoro?

    Samir je offline (nepripojený) Samir

    Samir
    Tuje a vlastne akékoľvek rastliny zakúpené v kontajneroch - črepníkoch môžete vysádzať po celý rok mimo obdobia, kedy je zamrznutá pôda. Avšak rastliny vysádzané v letných mesiacoch sú potom náročné na závlahu. Rastliny bez koreňového balu môžeme vysádzať iba na jar a na jeseň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.