Zavrieť

Porady

Magnólia

Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

magnolia 1.jpg  
P4073477.jpg  
P4073465.jpg  
1/1
Ahojte, poraďáci
moja mama má pred domom v záhradke Magnóliu x Soulangeana " Brozzonii", teda ak som to správne opísal. Kvitne v apríli, je to ozdoba záhradky, ale zo stromčeka začína byť už veľký strom. Má niekto skúsenosti s pestovaním tejto krásy, kedy ju môžem napr. strihať, tvarovať a podobne.
Vopred Vám ďakujem
Naposledy upravil Taci : 25.04.10 at 14:41
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný deň.

Magnólie sa zvyčajne nestrihajú, iba pokiaľ potrebujete vytvarovať krík, obmedziť rast, alebo urobiť výchovný rez.

Mladú rastlinu ktorej tvar sa vám nepáči, zostrihajte čo najskôr po odkvitnutí, aby stihla nasadiť pupence nových kvetov na budúci rok.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Čítala som,že Magnolia netoleruje žiadne zásahy typu strihania a že prípadné ostrihanie nemusí prežiť.
1 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Ale naša Magnólia je už asi 2m vysoká...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Taci Pozri príspevok
Ale naša Magnólia je už asi 2m vysoká...
No ak chces mat nejaky ten tvar stromu, tak je najvyšší čas začať strihat, mala si to stihnut pred prvym zakvitnutim, kedy začína rast a pukať nové vyhonky.Vôbec sa nemusis bat strihania, pri 2m strome nejde o maly krik, moji rodičia maju tiez taku magnoliu, ta im kvitne aj 3-4krat, v aprili mali prve kvety na strome a do jesene sa to zopakuje este min. 2x, tak sa jej dobre daristrihaju ju hned v jari /teraz to bolo v aprili ked boli prve dni teplejsie/, ale potom počas jun-jul este raz zostrihavaju konce a tym tvaruju strom do gule. do jesene sa zregeneruje či ako sa tomu hovori a potom môze oddychovat celu zimu.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

katarina.j Pozri príspevok
No ak chces mat nejaky ten tvar stromu, tak je najvyšší čas začať strihat, mala si to stihnut pred prvym zakvitnutim, kedy začína rast a pukať nové vyhonky.Vôbec sa nemusis bat strihania, pri 2m strome nejde o maly krik, moji rodičia maju tiez taku magnoliu, ta im kvitne aj 3-4krat, v aprili mali prve kvety na strome a do jesene sa to zopakuje este min. 2x, tak sa jej dobre daristrihaju ju hned v jari /teraz to bolo v aprili ked boli prve dni teplejsie/, ale potom počas jun-jul este raz zostrihavaju konce a tym tvaruju strom do gule. do jesene sa zregeneruje či ako sa tomu hovori a potom môze oddychovat celu zimu.
Určite píšeš o magnólii? Nejako sa mi to nezdá. Ak môžeš, prilož foto.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Silvernola Pozri príspevok
Určite píšeš o magnólii? Nejako sa mi to nezdá. Ak môžeš, prilož foto.
Určite, ešte poznam magnoliu....Neviem čo sa ti nezda....je viac druhov magnolii, ta čo je na fotke je zrovna typ ktory kvitne jedenkrat, ale nasi maju podobnu-je trosku viac ružova a tej sa dari kvitnut viackrat.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

katarina.j Pozri príspevok
Určite, ešte poznam magnoliu....Neviem čo sa ti nezda....je viac druhov magnolii, ta čo je na fotke je zrovna typ ktory kvitne jedenkrat, ale nasi maju podobnu-je trosku viac ružova a tej sa dari kvitnut viackrat.
Stále mi to nesedí, osobne som o takej ešte nepočula (to neznamená, že neexistuje). Pridaj foto.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Silvernola Pozri príspevok
Stále mi to nesedí, osobne som o takej ešte nepočula (to neznamená, že neexistuje). Pridaj foto.
no foto nemam, ani nemam k dispozicii odfotit to, lebo rodičov mam vzdialenych 500km, takze najskôr az v auguste ked tam pôjdem odfotim....
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

katarina.j Pozri príspevok
no foto nemam, ani nemam k dispozicii odfotit to, lebo rodičov mam vzdialenych 500km, takze najskôr az v auguste ked tam pôjdem odfotim....
Nemaju nahodou magnóliu končistolistú (Magnolia acuminata). Kvitne viackrat,ma mensie kvety a zelenkaste.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mame doma magnoliu-strom cca 3 metre vysoky, ale ma drobnejsie a prazdne kvety. V okoli vidim krasne ruzove plnokvete. Dal by sa nas strom nejako prestepit, aby mal krajsie kvety?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ja mám informácie - že magnolia sa strihá hneď po odkvitnutí- aj v záhradníctvach a aj odborné literatúry tak uvádzajú. Naše aj tak striháme- no skôr upravujeme ak treba - tvar a sú krásne, napriek tomu, že nie sú ešte veľmi veľké, vždy majú krásne a veľké množstvo kvetov.
Tiež som nepočula o magnolii čo kvitne viac krát v roku... tiež by som bola rada, keby sa obrázok prilepil. Ď.

durisovad - závisí na odrode a v každej je vraj aj viac typov a poddruhov, nuž aj my sme si pôvodne prvú kupovali, že to bude tá veľkokvetá susan solang. a minulý týždeň sme kúpili tretiu hádam to už bude tá pravá- 2x to bola stellata
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

tá naša kvitne 2x za rok, v apríli a koncom leta august / september. Prvé kvety má ešte predtým ako vyženie listy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nasa sice kvitne len raz za rok, ale tiez ma skor kvety ako listy. Len problem je ten, ze ma kvety prazdne a ak by niekto vedel, ako by sa dala zastepit, aby mala kvety plne, bola by som vdacna.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

durisovad Pozri príspevok
Mame doma magnoliu-strom cca 3 metre vysoky, ale ma drobnejsie a prazdne kvety. V okoli vidim krasne ruzove plnokvete. Dal by sa nas strom nejako prestepit, aby mal krajsie kvety?
Tiez mame doma magnoliu kvitnúcu bielymi a prázdnymi kvetmi. Spočiatku som bola nestastná rovnako ako Ty, že iní majú plnokveté. Skúšali sme očkovanie, vrúbľovanie, ale márne..aj keď sa to prijalo na ďalší rok to zasa uschlo...možno sme to nerobili správne, neviem, ale viem, že dnes som rada, lebo naša biela magmolia kvitne veľmi zavčasu a dnes je to veľký strom, ktorý nás teší. Posadili sme si aj plnokvetú, tak sa vytešujeme z dvoch. Vyhynuli mi asi štyri, kým sa im zapáčilo miesto výsadby.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:39
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za odpoved, aj ked ma nepotesila. Na druhej strane ale tie kvety su velmi kratko na to, aby som bola z toho nestastna a stromcek ked sa zalisti, robi pekne zatienenie zimnej zahrady, ktora je obratena na zapad a cez leto by slnko prazilo bez prestannia. Takto mame zeleny pohlad zo zimnej zahrady a trochu prefiltrovane slniecko.
0 0
adexka adexka

adexka je offline (nepripojený) adexka

ja som si kúpila na jar magnoliu, krásne zakvitla, počas leta až doteraz vyhnala aj nové listy. Ale minule som si všimla, že má listy potiahnuté takým bielym povlakom, najprv som si myslela, že to je po daždi (presne tak to vyzeralo), ale keďže to nezmizlo neviem čo by to mohlo byť. Neviete mi niekto poradiť?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Najlepšie poslať fotku. Na magnólii sa niečo také bežne nevyskytuje nemáva múčnatku...
Mimochodom čo poviete na "Magnóliu" s plodmi asi 0,4 kg veľkými s chuťou medzi banánom a mangom. Asimina kvitne podobne ako Magnólia skôr než raší na jar ale neskôr, preto sa vyhne aj jarným mrazíkom kvety sú červenobordové zo žltým stredom - v jednom Krása i úžitok a odolnosť nemá choroby ani škodcov a to dokonca ani vo svojej domovine v USA a Kanade.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

adexka Pozri príspevok
ja som si kúpila na jar magnoliu, krásne zakvitla, počas leta až doteraz vyhnala aj nové listy. Ale minule som si všimla, že má listy potiahnuté takým bielym povlakom, najprv som si myslela, že to je po daždi (presne tak to vyzeralo), ale keďže to nezmizlo neviem čo by to mohlo byť. Neviete mi niekto poradiť?
ano, aj mne sa nieco podobne vyskytlo na magnolii...
0 0
adexka adexka

adexka je offline (nepripojený) adexka

a čo sa dialo potom, pretože mne už tie listy začínajú černať a obávam sa, že je po kvetinke
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať