Zavrieť

Porady

štvrťročné hlásenia

ahojte prosím Vás viete mi poradiť, čo všetko je potrebné zaslať na DU do konca apríla čo sa týka mzdových vecí? Som v tom úplný nováčik....Malo by ísť o hlásenie - v ktorom sú uvedené výšky preddavkov na dan a akým spôsobom sa vysporadúva medzi zamestanávateľom a DU danový bonus? dakujem vam za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Ak zamestnávateľ vyplatil daňový bonus zo svojich prostriedkov, tak v prehľade o zrazených preddavkoch na daň požiadaš o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu od DÚ, v častu časti III., a IV.
    Naposledy upravil Lubaba : 26.04.10 at 08:45

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    zdenka131, Mária27, jacekova, Danielle369, drobeceva, VERONIKA6, Timka1, Anja111
    8

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ak myslíte "Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo ZČ......." tak to malo byť podané do 31.3 do 30.4.2010 má byť podaný " Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň......"

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    hanelie, Paula, Anja111, Jara, bv_alexandra, Lubaba
    6

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Danový bonus sa vysporadúvava presne v tomto hlásení.
    Posiela sa len hlásenie nič iné na DU neposielaš, ku koncu apríla.

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    Mne to ani vytlačiť nedovoli. niekoľko políčok mám vysvietených na červeno ako : psč, zdaňovacie obdobie, telefonne čísla...proste červené more. neviem robim niečo zle?

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, chcem sa len spýtať či sa Vám zobrazujem prehľad zo stránky DÚ nesprávne? Ja darmo zadám právnu formu, po vytlačení tlačiva ju tam nemám...Ak by som dopísala ručne, bude im to vadiť, máte niekto skúsenosti? Ďakujem.
    Naposledy upravil JM1968 : 26.04.10 at 06:19

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Dana1 Pozri príspevok
    Mne to ani vytlačiť nedovoli. niekoľko políčok mám vysvietených na červeno ako : psč, zdaňovacie obdobie, telefonne čísla...proste červené more. neviem robim niečo zle?
    Tak ja som na tom ešte dobre, pri dopĺňaní mám všetko o.k, len tá jedna chyba....asi ešte počkám 2-3 dni a potom dorobím. Vďaka.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Odovzdala som pred chvíľkou Prehľad ... bez uvedenej právnej formy. Na DÚ mi bez slov prevzali.

    ADA35 je offline (nepripojený) ADA35

    ADA35
    poprosím o radu, nie je mi jasné v ktorom riadku mám doplniť preplatok DB z RZD za 2009, ktoré sme vyplatili zamestnancom. v r.1 mám prddav. dan-49,68€ a v mes. 01 bol DB 140€, zr. dan 31,58€. Tak mám v riadku 1-49,68, v riadku 2-0, v riadku 3-0, v riadku 4-49,68, r.5 mínus 49,68 , r.6 až 8-0, r. 9-31,58 , v r.10-31,58. takže sumár mi vyšla vratka rozdielu DB, ale nie je mi jasné kam uviesť preplatok DB z RZD. dakujem vopred.

    štvrťročné hlásenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.