Zavrieť

Porady

Akú hrúbku polystyrénu?

Dobrý deň. Mám domček z 38 cm deravých pálených tehál z vnútra omietnutý a vystierkovaný, z vonkajšej strany je momentálne len cementový "špric". Chel by som sa opýtať že akou hrúbkou polystyrénu by som mal izolovať domček, či je potrebné ešte plášť pred izolovaním upravovať a pod. Nachádzame sa na juhu slovenska. Nepoznám priemernú teplotu okolia ale najnižšiu teplotu čo sa mi podarilo túto zimu namerať bolo -22 stupňou celzia. Načo by som mal dávať pozor pri zateplovaní. Mám taký odvážny nápad že to skúsim spraviť sám lebo už došli peniažky a bohužial nebudem mať na to aby som si zavolal firmu. Vopred som Vám veľmi vďačný za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Otazka: Ten domcek je novy,ci rekonstrukcia? Tehla ma aky nazov?
    Moja rada: firmy ako baumit vydavaju taku knihu, ako spravne zateplovat. Su tam popisane presne pravidla, ako ukladat izolaciu, ako ju lepit, kolko hmozdiniek dat atd. Toto si porozne prestudujte a ak dodrzite spravne tie zasady, tak uz je to len vec byt trosku zrucny.

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    ak pouzijete BAUMIT EPS-F tak staci 8 cm a bude vam to vyhovovat aj z tepelneho hladiska na minimalny odpor konstrukcie.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    p.mac Pozri príspevok
    ak pouzijete BAUMIT EPS-F tak staci 8 cm a bude vam to vyhovovat aj z tepelneho hladiska na minimalny odpor konstrukcie.
    Dost odvazne na to,ze nepoznate nic okolo jeho stavby,este ze ste neapisali daj 5 ta staci

    tolyaasch je offline (nepripojený) tolyaasch

    tolyaasch
    Je to pálená tehla z ak dobre viem z maďarska na štítu má napísané "MÁLYI" pevnostá trieda I. Rozmer má 38x29x24 kladená do hrúbky 38 cm. Tolko o nej viem povedať. Stavba je novostavba, resp. prístavba k jestvujúcej stavbe (jeden spoločný múr) v tvare "L" o rozlohe cca 96 m2.

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Prave som letel v lietadle a spomenul som si na Vas ,ked mi priniesli caj v polystyrenovom pohari.Ten pohar mal asi 1mm hrube steny a v nom horuci caj ze sa ani odpit nedalo a vonkajsia stena pohara bola chladna.Ked 1mm urobi taky zazrak co potom robi 80 - 160mm hrubka.

    tolyaasch je offline (nepripojený) tolyaasch

    tolyaasch
    Je to zaujímavé držal som už podobný pohár v rukách (na benzínke medzi KE a PO) tak veru po čase sa ten 1 mm polystyrén začal prehrievať a musel som horúci pohár položiť ale fakt je ten že ja sa bojím toho rosného bodu aby som náhodou nenarobil viac škody ako osohu A ďalšia vec je, že teoreticky poznám postup ako sa to robí ale predsa len názor odborníka alebo človeka ktorý s tým má skúsenosti je vzácnejší ako čokoľvek iné

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    tolyaasch Pozri príspevok
    Je to zaujímavé držal som už podobný pohár v rukách (na benzínke medzi KE a PO) tak veru po čase sa ten 1 mm polystyrén začal prehrievať a musel som horúci pohár položiť ale fakt je ten že ja sa bojím toho rosného bodu aby som náhodou nenarobil viac škody ako osohu A ďalšia vec je, že teoreticky poznám postup ako sa to robí ale predsa len názor odborníka alebo človeka ktorý s tým má skúsenosti je vzácnejší ako čokoľvek iné
    Rosného bodu sa neboj - ten je tam VŽDY. Záleží však kde je. Pretože rosný bod je teplota o dosť nižšia ako vo vykúrenej miestnosti - bude v zime niekde v priereze múru. A ak zateplíš zvonku "potiahneš ho smerom von z izby = pary z izby budú mať oveľa dlhšiu (a ťažšiu) cestu cez murivo k rosnému bodu a asi sa tam NIKDY ani nedostanú - stena bude naďalej suchá, akurát prepustí von menej tepla.

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    Daj dost hrubu izolaciu, nech je rosny bod v izolacii. Na juh slovenska je 8 cm tak, tak.... dal by som 10 - 12 cm . A som v pohode.Lepidlo na izolaciu-panel sa dava po celom obvode a dnu 3 buchticky(ak dobre pamatam). Ale fakt nastuduj prirucku a zvladnes aj sam. Podla mna nic tazke.

    mirec29 je offline (nepripojený) mirec29

    mirec29
    Celkom dobrá kniha o zatepľovaní:

    Zateplování v praxi - Jiří Šála, Milan Machatka

    jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

    jozko22
    ja by som nespekuloval a dal pre istotu 10cm, rozdiel v cene 8 a 10 nie je velky a robota, hmozdinky a lepidlo vychadza rovnako, takisto by som sa nenechal nahovorit na specialnu termoomietku a dal som normalnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.