Zavrieť

Porady

súčet písmen do čísla

Zdravím,
vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Skúšam pripojiť prílohu, snáď prejde.

    vyzerá, že to prešlo. takže, v stĺpcoch B a C potrebujem vpisovať x podľa skutočnosti umiestnenia a na konci stĺpca potrebujem mať súčet, koľko x je napísaných.
    Takže takto?

    Použitá je funkcia COUNTIF.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Zdravím,
    vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
    Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?
    Asi bude lepšie pripojiť názornú tabuľku, alebo lepšie popísať problém. Zo zadania som to nepochopil. Písmená nemôžeš spočítať, nie sú to čisla.

    Alebo chceš spočítať všetky ostatné čisla, ak do stĺpca zadáš nejaké písmeno "x"?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Zdravím,
    vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
    Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?

    Správne chápem, ze mas napríklad v bunke:
    A1 pismeno "X"
    A2 pismeno "C"
    A3 pismeno "F"
    A4 pismeno "X"

    a teraz chces aby ti do nejakej bunky napisal ze v stlpci A sa nachadzaju 2 X-ká?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Zdravím,
    vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
    Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci (čoho?? riadku? stĺpca...) v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?
    Pripájam ti súbor, kde spočítava, koľko krát je v danom riadku písmeno x. To si mal na mysli?

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Úplne jednoduchá tabuľka. Dajme tomu o 5 stĺpcoch. 1 stlpec je číslo výkresu napr.123. Druhý stĺpec je číslo výkresu 456, atd. Do buniek v stĺpcoch sa budú vpisovať písmená x a na konci každého stĺpca potrebujem mať číslenú hodnotu, koľko x je v ktorom tom sĺpci. V podstate je to ako súčet s 1. Keď dám do stĺpca napr. 7 jednotiek, na konci stĺpca mi to vyhodí 7. Lenže ja potrebujem 1 nahradiť x a súčet týchto mať v číselnej podobe.

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Skúšam pripojiť prílohu, snáď prejde.

    vyzerá, že to prešlo. takže, v stĺpcoch B a C potrebujem vpisovať x podľa skutočnosti umiestnenia a na konci stĺpca potrebujem mať súčet, koľko x je napísaných.

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Ánooo, to od Chobota je to, čo potrebujem. Super, ďakujem pekne. Nechcem to síce po riadkoch ale stĺpcoch ale to už si upravím sám. Ďakujem krásne.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Ánooo, to od Chobota je to, čo potrebujem. Super, ďakujem pekne. Nechcem to síce po riadkoch ale stĺpcoch ale to už si upravím sám. Ďakujem krásne.
    Ty máš tú tabuľku na ležato? Ako si to urobil?

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Nie, na lezato ju urobil Chobot, ja som si ju prehodil do stlpcov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Robert Pekar Pozri príspevok
    Nie, na lezato ju urobil Chobot, ja som si ju prehodil do stlpcov.
    No podľa tvojho zadania by to nikto neurobil lepšie. A jeho posledná tabuľka je na stojáka.

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    marjankaj Pozri príspevok
    No podľa tvojho zadania by to nikto neurobil lepšie. A jeho posledná tabuľka je na stojáka.
    Ano, ale tá prvá pred ňou bola na ležato. Ja som si ju prehodil a medzitým ju aj on hodil sem. Ak si pozrieš časy odosielania oboch príspevkov, tak zistíš, že oba boli poslané v tú istú dobu. A poďakoval som za to. Ale nechápem, o čom je táto debata? Problém mám vyriešený s jeho pomocou a nepopieram to, tak o čo ešte ide??

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Chobot Pozri príspevok
    Pripájam ti súbor, kde spočítava, koľko krát je v danom riadku písmeno x. To si mal na mysli?
    Zadávateľ chce asi spočítať všetky písmená. Na to by som použila funkciu COUNTA voď príloha. Pre Robert Pekar Pozor táto funkcia zráta iba všetky neprázdne bunky takže...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    2009 Pozri príspevok
    Zadávateľ chce asi spočítať všetky písmená. Na to by som použila funkciu COUNTA voď príloha. Pre Robert Pekar Pozor táto funkcia zráta iba všetky neprázdne bunky takže...
    Problém už bol vyriešený..... Pozri si všetky príspevky, nie len zadanie.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Chobot Pozri príspevok
    Problém už bol vyriešený..... Pozri si všetky príspevky, nie len zadanie.
    Práve pozerám Tvoju poslednú prílohu. Mala som na mysli ak sa pomýli a dá namiesto x napr. *. Ale vidím, že v jednej bunke použil dva krát x takže To potom nezoberie.
    Naposledy upravil 2009 : 05.05.10 at 12:51

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Dokelu vyjadrujem sa ako hotentot. Proste preťukne sa dá tam napr * alebo dva krát x a už mu to nezráta dobre. Človek je Tvor omylný.
    P.s. Tvoja príloha. Iba druhé spočítanie je inak. Ver tomu chyby sa v rýchlosti stávajú a ak dané stĺpce iba označuje omyl je možný
    Naposledy upravil 2009 : 05.05.10 at 13:04

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.