Zavrieť

Porady

príplatok za sviatok

zdravím všetkých poraďákov,
ak pracovníčka vo výrobe pracuje v sobotu, na ktorú pripadá sviatok
( 1. máj )má nárok na aké príplatky?
- práca za sobotu
- práca vo sviatok?
- a ak sú tam ešte aj nadčasy?

vďaka
martuľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    martuľa Pozri príspevok
    vďaka, a vieš mi povedať aj koľko? (%)
    Za nadčas patrí mzdové zvýhodnenie najmenej 25% jeho priemerného zárobku.
    Za sviatok dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50% jeho priemerného zárobku.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    vanity Pozri príspevok
    Ja by som potrebovala zistiť, že aké príplatky prináležia zamestnancovi, ktorý pracoval cez veľkonočné sviatky. Piatok, pondelok - príplatok za štátny sviatok, a sobota a nedeľa je príplatok za SN. Lebo mňa presviedčajú, že sa nedeľu je príplatok ako za štátny sviatok. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem veľmi pekne
    Podľa Zákonníka práce nie je žiadny príplatok za sobotu a nedeľu (to platilo možno v dobách pred 20 rokmi). Na príplatok za S/N by bol nárok len vtedy, ak by to bolo dohodnuté v kolektívnej zmluve, príp. v pracovnej zmluve.
    Správne si napísala, že ten zamestnanec má nárok len na príplatok za sviatok za Veľký piatok (2.4.2010) a Veľkonočný pondelok (5.4.2010).
    Prajem ti veľa šťastia pri presviedčaní zamestnancov. Dobre viem aké je to ťažké a občas sú fakt nepresvedčiteľní a budú hľadieť na teba, ako keby si im kradla z ich majetku.
    Naposledy upravil Llívia : 03.05.10 at 06:52

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Príplatok mu patrí za celú zmenu. Dôležité je, že pracovná zmena začala vo sviatok.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 05.05.10 at 11:16

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    martuľa Pozri príspevok
    vďaka, a vieš mi povedať aj koľko? (%)
    To závisí od toho, čo máte v kolektívnej zmluve, či sa riadite zákonníkom práce alebo zákonom č. 553/2003 Z. z. ... atď

    vanity je offline (nepripojený) vanity

    vanity
    Ja by som potrebovala zistiť, že aké príplatky prináležia zamestnancovi, ktorý pracoval cez veľkonočné sviatky. Piatok, pondelok - príplatok za štátny sviatok, a sobota a nedeľa je príplatok za SN. Lebo mňa presviedčajú, že sa nedeľu je príplatok ako za štátny sviatok. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem veľmi pekne

    Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

    Mery977
    zamestnanec pracoval 5.4.2010 od 22.00 do 6,00 hod, príplatok za prácu vo sviatok mu patrí za tie 2 hodiny alebo za celú smenu??

    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.