Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    pri DoVP môže zarobiť za 12 mesiacov dvojnásobok živ. minima /370,38/ a nestráca nárok na dávku v hmotnej núdzi

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Mária27, Zuziana, janaGT, Anja111, terezamaria, zdenka131, jacekova, Danielle369
    8

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    pri DoPČ sa kráti dávka v hmotnej núdzi o 75% z čistého príjmu

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    janaGT, terezamaria, VERONIKA6, zdenka131, Anja111, jacekova, Danielle369, Mária27
    8

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Rozhodujúce obdobie

    Príjem na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi sa zisťuje za kalendárny mesiac, v ktorom bola podaná žiadosť o posúdenie hmotnej núdze, zabezpečenie základných životných podmienok a pomoc v hmotnej núdzi; pritom sa prihliada na priemerný mesačný príjem za posledných 12 kalendárnych mesiacov pred podaním žiadosti.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, wagner, truch, Danielle369, Mária27, Anja111
    6

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    Dobrý deň, chcela by som spýtať ako sa posudzuje v potvrdení o dávku v hmotnej núdzi tých posledných 12 kalendárnych mesiacov? Ked napr. zamestnanec skončil PP 31.03.2010 tak už mám brať príjem za marec 2010, február 2010 atd. alebo len rok 2009 celý? Ďakujem

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    Lubaba Pozri príspevok
    Rozhodujúce obdobie

    Príjem na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi sa zisťuje za kalendárny mesiac, v ktorom bola podaná žiadosť o posúdenie hmotnej núdze, zabezpečenie základných životných podmienok a pomoc v hmotnej núdzi; pritom sa prihliada na priemerný mesačný príjem za posledných 12 kalendárnych mesiacov pred podaním žiadosti.
    No to som si prečítala aj ja len neviem či tomu správne rozumiem.

    dávka v hmotnej núdzi a práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.