Zavrieť

Porady

Vytvorenie sieťoveého priečinka

Ahojte,
chcel by som vytvoriť sieťový priečinok do ktorého by mohol vkladať dokumenty ,každý kto je pripojený v tejto sieti. A aby ho bolo vidno na každom pc . Niečo podobné ako sieťový disk.(ale externý disk k dispozícii zatial nemám,bolo by to možné zrealizovat na lokálnom disku PC ? )Zatiaľ neviem ako na to a čo k tomu potrebujem.

za rady Vám vopred ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Na PC vytvor adresár a povoľ mu zdieľanie s plným prístupom. Potom na ostatných pc na sieti daj pripojiť sieťový disk a vyhľadaj ten priečinok na sieti... a už potom budú s priečinkom pracovať ako s ďalším diskom...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Niesom si na 100% isty, ale najprv je asi potrebne aby boli vsetky PC ktore chcu pristupovat k zdielanemu adresaru v jednej pracovnej skupine.
    Pravim na tento pocitac a vlastnosti -- nazov pocitaca -- zmenit do pracovna skupina napises nejaky nazov (myslim, ze je potrebny restart)
    No a potom uz kliknes pravim na nejaky adresar vyberies na karte zdielanie atd ....

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Fero11 Pozri príspevok
    Niesom si na 100% isty, ale najprv je asi potrebne aby boli vsetky PC ktore chcu pristupovat k zdielanemu adresaru v jednej pracovnej skupine.
    Pravim na tento pocitac a vlastnosti -- nazov pocitaca -- zmenit do pracovna skupina napises nejaky nazov (myslim, ze je potrebny restart)
    No a potom uz kliknes pravim na nejaky adresar vyberies na karte zdielanie atd ....
    Ee, nemusia byt. Dolezite je sietove nastavenie - IP, maska,...

    Inac, na uvodnu otazku by som odporucil nejaky externy disk s Ethernet rozhranim. Nemusi byt zapnuty pocitac (disk ma mensiu spotrebu ako PC), a je to nezavisle na tom co sa deje s PC (ak sa na nom aj pracuje, je obcas potrebny restart, je zatazenie systemu, atd., co znizuje dostupnost dat).
    Samozrejme zalezi na tom, na ake ucely to ma byt.

    Vytvorenie sieťoveého priečinka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.