Zavrieť

Porady

preplatok dane

Dobrý deň, ak mám preplatok na DU daň zo závislej činnosti vzniknutý nesprávnou úhradou, môžem postupovať tak, že až do vyrovnania nebudem uhrádzať daň, alebo sa najskôr musím dohodnúť s daňovým úradom.
Ď,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj,

    nespravnu uhradu dane na rok 2010? Myslim, ze je to mozne az v danovom priznani vyrovnat. Nam zamestnavatel jeden mesiac zabudol uplatnit odpocitatelnu polozku a vsetci sme zaplatili viac. Ale vysporiadanie bolo mozne az v danovom priznani, respektive rocnom zuctovani dane z prijmov...

    u teba teda k 31.3.2011

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň, ak mám preplatok na DU daň zo závislej činnosti vzniknutý nesprávnou úhradou, môžem postupovať tak, že až do vyrovnania nebudem uhrádzať daň, alebo sa najskôr musím dohodnúť s daňovým úradom.
    Ď,
    Môžeš preplatok znižovať postupnou úhradou...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    evina Pozri príspevok
    Môžeš preplatok znižovať postupnou úhradou...
    Vazne?

    Som sa na toto iste pytala niekde na porade asi pred rokom a bolo mi povedane ze jedine v rocnom zuctovani dane

    Nevadi, uz mam tych par eur naspat

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zk24 Pozri príspevok
    Vazne?

    Som sa na toto iste pytala niekde na porade asi pred rokom a bolo mi povedane ze jedine v rocnom zuctovani dane

    Nevadi, uz mam tych par eur naspat
    Ono tak trošku závisí, čo si sa pýtala. V RZD sa zúčtováva u konkrétnej osoby niečo, čo bolo nesprávne alebo vôbec nespravené v priebehu roka.- u Vás ta NČ...

    Tu je otázka na úhrade dane zo závislej činnosti za celú firmu /predpokladám/....odvedená vyššia ako bola zrazená...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    evina Pozri príspevok
    Ono tak trošku závisí, čo si sa pýtala. V RZD sa zúčtováva u konkrétnej osoby niečo, čo bolo nesprávne alebo vôbec nespravené v priebehu roka.- u Vás ta NČ...

    Tu je otázka na úhrade dane zo závislej činnosti za celú firmu /predpokladám/....odvedená vyššia ako bola zrazená...
    Aha, to som si neuvedomila, nespravnou uhradou je asi ine ako nespravnym vypoctom

    Dakujem za objasnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.