Zavrieť

Porady

Testy pre účtovníkov

Prosím, neviete sem niekto priložiť vzorový test pre účtovníka na prijímací pohovor?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ja by som si urobila test takto. Vybrala by som si niektoré účtovné prípady riešené v postupoch účtovania a súvzťažnostiach.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Tweety
    Ja by som si urobila test takto. Vybrala by som si niektoré účtovné prípady riešené v postupoch účtovania a súvzťažnostiach.
    Aj ja som to tak chcela urobiť, iba som potichu dúfala, že niekde je niečo aj hotové... Nie preto, že som lenivá, ale aby tam bolo naozaj z každého niečo .
    Ale aj tak ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viem, že také niečo majú daňoví poradcovia . Nespomeniem si na názvy publikácií, testy sú ich súčasťou.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Tweety
    Viem, že také niečo majú daňoví poradcovia . Nespomeniem si
    na názvy publikácií, testy sú ich súčasťou.
    Skúsim ešte hľadať.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    M0NIKA
    Prosím, neviete sem niekto priložiť vzorový test pre účtovníka na prijímací pohovor?
    Vopred ďakujem.
    na prijímací pohovor? podľa mňa by súkromné firmy nepoužívali nejaký test, ktorý si môže niekto niekde stiahnuť a potom rozmnožiť... ja by som skôr čakala nejaké záludné otázky z málo používaných oblastí účta, alebo z oblasti podnikania tej firmy...

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Heni
    na prijímací pohovor? podľa mňa by súkromné firmy nepoužívali nejaký test, ktorý si môže niekto niekde stiahnuť a potom rozmnožiť... ja by som skôr čakala nejaké záludné otázky z málo používaných oblastí účta, alebo z oblasti podnikania tej firmy...
    Veď práve - tie bežné otázky sú v pohode, zaujímajú ma práve tie záludnosti...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som dala adeptovi otazky, ako by uctoval konkretne pripady, ktore sa vo firme vyskytli. Spytala by som sa ho na niektore podrobnosti zo zakona o uctovnictve a z danovych zakonov. Podla toho, ako bude reagovat (ak to nie je mimoriadny tremista), sa da dost poznat. A spolahla by som sa aj na referencie, ktore by som si zistila z jeho predchadzajuceho posobenia.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    durisovad
    Ja by som dala adeptovi otazky, ako by uctoval konkretne pripady, ktore sa vo firme vyskytli. Spytala by som sa ho na niektore podrobnosti zo zakona o uctovnictve a z danovych zakonov. Podla toho, ako bude reagovat (ak to nie je mimoriadny tremista), sa da dost poznat. A spolahla by som sa aj na referencie, ktore by som si zistila z jeho predchadzajuceho posobenia.
    Nikdy by som sa nespoľahla na preferencie z predchádzajúceho pôsobenia!!!
    Keď bol pracovník dobrý a odišiel, pomstou býva zlé ohodnotenie, keď odchádza zlý..tak sa ho treba zbaviť ..dobrým hodnotením. Preto si treba urobiť svoj názor.

    Z mojej skúsenosti si stačí prejsť hlavnú knihu..a dá sa zistiť čo v danom človeku je.


    Hela

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Určite by som sa spýtala aj na otázku - aké sú momentálne sadzby DPH. Pre niekoho možno smiešne, ale už som naozaj počula, že to niekto aj nevedel...
    Asi Ti to moc nepomôže: http://fhi.euba.sk/doktstud/Tezydokt/uctovnictvo.htm
    - sú tam ale tézy na štátnu skúšku, ale možno Ťa niečo napadne.

    dianad je offline (nepripojený) dianad

    ČLOVEK OMYLNÝ dianad
    PRidam jednu pikosku. Ja som sa raz stretla na jednom pohovore so zenou, ktorej sa spytali co su odpisy? Ona odpovedala, ze co sa jej to spytuju ved ona bola 3 roky na materskej . Takze aj taketo pripady sa stavaju a uz nehovorim o tom, ze niekto moze byt znaly vo svojom obore ale bohuzial nema tie spravne konexie a potom ho ide rozhodit ked zoberu toho menej znaleho.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Ja som raz bola na teste, kde nás bolo viac. Potom pri ústnom pohovore som sa spýtala ako mi vyhodnotili ten test (ovšem boli to moje úplné začiatky v kariere účtovníka) - že celkom dobre a ukázala mi jeden test, čo tam niekto vyplnil, všetky náklady na D, proste veselo :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.