Zavrieť

Porady

Neúspešné zmeny v sro

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať. Sro sa pokúšala o zmeny v OR (zmena názvu, prevod podielu spoločníkov), pričom jej vznikli nejaké výdavky. Tieto zmeny však nakoniec neprešli. Je možné aj napriek neúspešným zmenám zahrnúť tieto výdavky do účtovníctva? Ak áno, akým spôsobom?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Ako neprešli zmeny? Myslíš tak, že ste poslali návrh na OR a oni vám ho vrátili? Ak je to tak, tak stačí napísať námietku proti odmietnutiu vykonania zápisu, s tým , že odstránite nedostatky, pre ktoré bolo vykonanie zápisu odmietnuté . Ak to urobíte do 15 dní od dňa doručenia, tak je to bez poplatku.

    Ksenzo16 je offline (nepripojený) Ksenzo16

    Ksenzo16
    Áno, ten návrh nám vrátili. Ale vedenie sro sa rozhodlo, že sa už nebude pokúšať o zmeny. A tak spoločnosti vznikli výdavky spojené s neúspešným návrhom. Moja otázka teda je, či tieto výdavky si môže spoločnosť zahrnúť do účtovníctva.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Ksenzo16 Pozri príspevok
    Áno, ten návrh nám vrátili. Ale vedenie sro sa rozhodlo, že sa už nebude pokúšať o zmeny. A tak spoločnosti vznikli výdavky spojené s neúspešným návrhom. Moja otázka teda je, či tieto výdavky si môže spoločnosť zahrnúť do účtovníctva.
    ... ak sa pýtaš iba ohľadom účtovníctva, tak samozrejme, že áno. No tiež by som najprv uvažovala nad odstránením nedostatkov v súvislosti s vrátením predmetného návrhu na zmenu zápisu do obchodného registra...

    Neúspešné zmeny v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.