Zavrieť

Porady

ako zrušiť zmluvu?

Rozvedený sme od r.2002 V roku 2009 mi e predal dom ale dal ako podmienku doživotné bývanie.Skrátené znenie -doživotné bývanie v nehnuteľosti o ploche...Ex ako predávajúc sa zavezuje že obývanu plochu nebude hrubým spôsobom poškodzovať ani prenejímať tretejosobe...Túto zmluvu možno zmeniť ,doplniť alebo zrušiť pri porušovaní zmluvných podmienok.. Toto je v tej zmluve .
Táto zmluva neni ako bremeno v Liste vlastníctva takže je to v mojom vlastníctve ,ale s ex máme stále neskutočné problémy kôli alkoholu(nočné vystrájanie ,vyhadzovanie mňa aj s deťmi z domu ,nie raz sme spali vonku ( a po 20 ročnom trápení s ním by sme to radi už ukončili no nemozme ho odtiaľto dostať. Ako ho odtiaľto dostať ? Policajti nám nepomohli .Môžem túto zmluvu zrušiˇ? Ak áno ako by mala znieť? Nechcem sa dopustiť dalšej chyby ,aby to aj v prípade že neodíde obstálo pred súdom .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak to nie je zapísané ako vecné bremeno, nájdite mu nejaké bývanie (nájom) a žiadajte jeho vysťahovanie. Ak nebude súhlasiť, požiadajte súd o vypratanie.
    Jeho požiadavka na zotrvávanie v dome je proti dobrým mravom, čo je aj právny dôvod na absolútnu neplatnosť akéhokoľvek právneho úkonu.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Flinstone, Danielle369, sarasara, zdenka131, Lubaba
    6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.