Zavrieť

Porady

vysoke napatie

Vedeli by ste mi poradit, ako sa da laicky zistit, ci drôty, ktore idu ponad pozemok su vysoke napatie alebo ake droty to vlastne su? Kedze cele mesta a obce su predrotovane, tak predpokladam, ze vsetko to nie je vysoke napatie, je to potom vedenie nizkeho napatia? Alebo ake droty to vlastne su? A ako vyzeraju stlpy a droty vysokeho a velmi vysokeho napatia? Da sa to nejako zistit, co je co?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    monok Pozri príspevok
    Vedeli by ste mi poradit, ako sa da laicky zistit, ci drôty, ktore idu ponad pozemok su vysoke napatie alebo ake droty to vlastne su? Kedze cele mesta a obce su predrotovane, tak predpokladam, ze vsetko to nie je vysoke napatie, je to potom vedenie nizkeho napatia? Alebo ake droty to vlastne su? A ako vyzeraju stlpy a droty vysokeho a velmi vysokeho napatia? Da sa to nejako zistit, co je co?
    Nevidím !!!
    Ale skúsim popísať :
    - načo by ti bolo VVN - to by si videl priehyb drôtov (a navrchu mávajú bleskozvodový vodič = 7 , alebo 4 vodiče) (priehradové stožiare)
    - VN / najčastejšie 3 vodiče na "plocho" (skoro bez priehybu) - 22kV (izolátory okolo 15 - 20 cm) - ide okolo obce a končí v trafáku
    - NN / 4 vodiče (na plocho) - 0,4 kV (izolátory okolo 8-10 cm) - ide v obci.

    monok je offline (nepripojený) monok

    monok
    Plackoo, dobre som to pochopila, ze keby som dodala fotku, tak by si to vedel rozlisit?
    Ide mi o to, ze ponad cast pozemku nam idu nejake droty, za pozemkom z jednej aj druhej strany su stlpy. Casom by sme chceli ten pozemok rozparcelovat a preto by som chcela zistit ake je to napatie, lebo ak by to bolo vysoke, tak predpokladam, ze malokto by mal o taky pozemok zaujem.
    A tie vodice, to myslis tie droty? Cize da sa povedat, ze ak idu styri droty, je to nizke napatie a ak tri, tak vysoke?

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    monok Pozri príspevok
    Plackoo, dobre som to pochopila, ze keby som dodala fotku, tak by si to vedel rozlisit?
    Ide mi o to, ze ponad cast pozemku nam idu nejake droty, za pozemkom z jednej aj druhej strany su stlpy. Casom by sme chceli ten pozemok rozparcelovat a preto by som chcela zistit ake je to napatie, lebo ak by to bolo vysoke, tak predpokladam, ze malokto by mal o taky pozemok zaujem.
    A tie vodice, to myslis tie droty? Cize da sa povedat, ze ak idu styri droty, je to nizke napatie a ak tri, tak vysoke?
    Daj.
    Je to najpravdepodobnejšie.

    PSČím vyššie napätie, tým sú drôty (podľa normy) vyššie nad zemou .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.