Zavrieť

Porady

ZÁHRADNÁ CHATKA-POSTUP?

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu pri stavbe chatky: rozmery 3x7,3m, výška 2,3-2,8 m- pultová strecha( škridlový plech). Konštrukcia bude s hranolov .Bude to slúžiť na sezónne využitie na záhrade. Z akých hranolov by to malo byť postavené aby to vyhovovalo statickej stránke?
Skladba steny bude OSB doska 10mm+paropriepustná fólia+konštrukcia s izoláciou+parotesná fólia+sádrokartón-impregnovaný.
Skladba strechy: škridplech+latovanie +kontralaty+fólia+ krokvy?
Vyhovuje to ? Poraďte postup a skladbu stien ( čo najtenšia) a aké hrubé by mali byť krokvy a na aký rozostup..Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Podobnu budu som mal z hranolkov 10 x 10, pultova strecha z hranolkov 10 x 10 medzi nimy 80 cm medzera a na to dreveny zaklop + plech, sever. slovenska. Zvisle hranolky boli pomerne husto - vzdy medzi oknami. Nakolko nebola vykurovana, bola skladba minimalna - dosky nabite na hranoloch, medzi hranolmi obycajny polystyren, hobra, a zvnutra hoblovane dosky. Podlaha - forsty o hrubke 5 cm. Odizolovane ipou, stala len na betonovych kockach, ktore neboli v nezamrnej hlbke. Pred par rokmi dalsia buda, tam som ale strechu pouzil hrubsie hranoly 12 x 12, ak mate vacsi presah strechy, radsej by som dal 12 x 12.

    ZÁHRADNÁ CHATKA-POSTUP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.