Zavrieť

Porady

Ako osadiť okná v novostavbe?

pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Staviam Porotherm 38 a zateplovať budem 120mm Nobasil FKD , ako mám osadiť okná a z čoho a ako urobiť špalety? /moji murári robia špalety z obyčajného polystyrénu až po osadení okien , sused robil z XPS a lepil to na celú špaletu pred založenim okien/ tak že ako je to najlepšie?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Obyčajným polystyrénom len z exteriéru.Z interiéru buď ten styrodur, alebo malta.Obyčajný polystyrén je mäký a je pravdepodobné ,že bude dochádzať k jeho poškodzovaniu krídlom okna.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Obyčajným polystyrénom len z exteriéru.Z interiéru buď ten styrodur, alebo malta.Obyčajný polystyrén je mäký a je pravdepodobné ,že bude dochádzať k jeho poškodzovaniu krídlom okna.
Aj keďpoužijú na rohy tie kovové lišty?A v akej vzdialenosti od vonkajšieho okraja múru je naideálnejšie okno osadiť?Úplne na hranu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lepšie sú plastové rohy.Majú viac vypuklú hranu,a nedajú sa tak ľahko poškodiť.Hliníkové sú doslova nevhodné.Kdesi som čítal ,že ideálne z teplotechnyckého hľadiska je osadiť okno do stredu muriva.Ale boli to to minimálne tepelné rozdiely.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

spal som v hoteli ibis a tam bolo okno osadene na vnutornej hrane steny- ziadna vnutorna parapeta
0 0
vankusik29 vankusik29

vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

Najaktualnejsi popis je v cisle casopisu Dom a Byt 1-2/2010. Od 1.1.2010 plati novy predpis na montaz okien.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
mne stavbar este vyplnil cele stavebne otvory (obvod) styrodurom (5cm) a az potom mi tam zakladali oknari okna, plus mi davali paropriepustnu foliu (ral montaz) ...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
spal som v hoteli ibis a tam bolo okno osadene na vnutornej hrane steny- ziadna vnutorna parapeta
Tak to si vobec neviem predstavit, vyzeralo by to katastrofálne.Pri múre 380mm a zateplení 120mm by som nemal žiadny vnútorný parapet a vonkajší by bol cca 400mm Niekde sa tu písalo len neviem nájsť v ktorek téme že pri takej hr.zateplenia sa maju osadiť okná zarovno s vonkajšou hranou muriva,tak ako to je?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže sa to osadiť aj zarovno vonkajším múrom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tu je to okno
23042010013.jpg  
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

ja idem davat okna zarovnovonkajsim murov a spaletu urobim z 15 cm izolacie.s tym,ze ta izolacia bude prekryvat aj cast ramu okna asi 2 cm
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vladoziak Pozri príspevok
ja idem davat okna zarovnovonkajsim murov a spaletu urobim z 15 cm izolacie.s tym,ze ta izolacia bude prekryvat aj cast ramu okna asi 2 cm
ja som to tak najprv tiez chcel, ale chcem spravit predpripravu na podomietkove rolety, cize som to zvrhol
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Neviem či som tomu správne porozumel ale malo by to byť tak že z vnútornej strany sa dáva pod parapet paronepriepustná fólia a z vonkajšej paropriepustná? Ak áno možem z vonkajšej strany použiť vraj Mercedes medzi fóliami Tyvek supro? Budem tu fóliu dávať pod krytinu Ruukki a strechu mám 160m , balená je však po 75m2 tak že mi asi veľa zostane alebo nie? ako sa musí prekrývať ta folia pod krytinou?
Kua nejak veľa otázok naraz
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Neviem či som tomu správne porozumel ale malo by to byť tak že z vnútornej strany sa dáva pod parapet paronepriepustná fólia a z vonkajšej paropriepustná? Ak áno možem z vonkajšej strany použiť vraj Mercedes medzi fóliami Tyvek supro? Budem tu fóliu dávať pod krytinu Ruukki a strechu mám 160m , balená je však po 75m2 tak že mi asi veľa zostane alebo nie? ako sa musí prekrývať ta folia pod krytinou?
Kua nejak veľa otázok naraz
Fólia sa musí pod krytinou prekrývať od 5 do 15 cm ,podľa sklonu strechy.Môžete si tam tie fólie podávať ,ale efekt zateplenia, alebo úspory energií je otázny ,minimálny.Takéto fólie sa predávajú len v celých balíkoch(cievkach) a je to pekelne drahé.U tej pásky by som skôr vyzdvihol teploodraznú schopnosť ,ako hydroizolačnú.Aj keď dokonale izoluje proti vode.Tiež si nedokážem dobre predstaviť načo je dobré ,aby izolovala proti vode ,keď hliník je tiež nepremokavý.
Naposledy upravil 220870 : 05.05.10 at 19:38
PA060105.jpg  
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
vladoziak Pozri príspevok
ja idem davat okna zarovnovonkajsim murov a spaletu urobim z 15 cm izolacie.s tym,ze ta izolacia bude prekryvat aj cast ramu okna asi 2 cm
Dobre rozumiem? založiš okná zarovno z vonkajšou hranou muriva a vonkajšia špaleta vlastne bude vonkajšie zateplenie stien ukončená 2cm od rohu muriva /na ráme okna/ tak? a možem to tak urobiť ak zateplujem len 120mm a nie 150mm? bude mi stačiť 12cm vonkajší parapet?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cim je okno blizsie do interieru tym menej sa bude rosit. Hlavne pri podlahovke. Dokonca aj v tom hoteli sa dolu trochu rosilo okno a to bolo na vnutornej hrane a vonku ani nemrzlo. Neviem ake tam bolo kuranie, ale bola tam rekuperacia takze to asi vykurovalo cez to.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
cim je okno blizsie do interieru tym menej sa bude rosit. Hlavne pri podlahovke. Dokonca aj v tom hoteli sa dolu trochu rosilo okno a to bolo na vnutornej hrane a vonku ani nemrzlo. Neviem ake tam bolo kuranie, ale bola tam rekuperacia takze to asi vykurovalo cez to.
Veľmi užitočná rada , na to som nemyslel,tak že nebudem osadzovať na kraj ,ale aspoň 100cm od kraja.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
vladoziak Pozri príspevok
ja idem davat okna zarovnovonkajsim murov a spaletu urobim z 15 cm izolacie.s tym,ze ta izolacia bude prekryvat aj cast ramu okna asi 2 cm
Vonkajšiu budem robiť aj ja prekrytím rámu okná FKD 120mm.Ale tehla profi aj Heluz má okolo celého ostenia takú drážku v ktorej je polystyren a tam sa okno osádzuje.Ja mám však Porotherm P+D ktorý to nemá.Chcel som povodne olepiť dookola špaletu 2cm XPS ,ale mi to zmenší stavebný otvor z každej strany o cca 3cm/ak počitam + 1cm lepidla/Bol by problém ak by som nalepil XPS len na spodnú stranu poprípade aj na hornú/ nakoľko tam je betónovy preklad/ a boky okien by boli osadené priamo na murivo?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Díky za odpoveď ,ale toto mám naštudované a okná idem osadiť na kraj múru/rosiť by sa nemali lebo dávam 3sklo/ zateplujem 120mm Nobasil. Mne sa však jedná o to či má zmysel oblepiť XPS cely stavebný otvor ,alebo osadiť okná priamo do otvoru/ tehlového/ Špaleta potom z vnútornej strany bude samozrejme z XPS.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať