Zavrieť

Porady

právnická firma

zdravím, zaujímalo by ma či môžem založiť právnickú firmu aj keď ja nemám právnické vzdelanie?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako chceš zakladať právnickú firmu, keď nerozumieš základným veciam? Čo chceš, aby sa v nej robilo? Kto ti tam pôjde robiť a načo?
    Advokáti majú svoj zákon a podľa neho fungujú. Zamestnajú si maximálne pomocnú silu, ktorá dvíha telefóny. Nepotrebujú kapitál a konateľa, resp. nie taký kapitál, aby sa museli u niekoho zamestnať.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    danushka, Danielle369, zdenka131, Lubaba, terezamaria
    5

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    mmmCCC Pozri príspevok
    takže ak to chápem správne: advokát môže zastupovať klienta pred súdom ale právnik nie?
    Mýliš sa.

    Zastupovanie pred súdom sa spravuje tým poriadkom o aký proces ide.
    Keď to je civilný proces, tak sa to riadu z.č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok.
    Keď je to trestnoprávny proces, tak z.č. 301/2005 Z.z. Trestný poriadok.

    Ako napísala Mária, nepúšťaj sa do niečoho, čomu nerozumieš.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    mmmCCC Pozri príspevok
    zdravím, zaujímalo by ma či môžem založiť právnickú firmu aj keď ja nemám právnické vzdelanie?...
    Vzhľadom na to, že právne poradenstvo je považované za slobodné povolanie a nie živnosť, nie je možné založiť firmu bez toho, aby tú činnosť vykonávali právnici, ba dokonca to môžu robiť len advokáti.

    Aj ja som na tým už premýšľal

    mmmCCC je offline (nepripojený) mmmCCC

    mmmCCC
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Vzhľadom na to, že právne poradenstvo je považované za slobodné povolanie a nie živnosť, nie je možné založiť firmu bez toho, aby tú činnosť vykonávali právnici, ba dokonca to môžu robiť len advokáti.

    Aj ja som na tým už premýšľal
    no mne neide o to aby som tú činnosť vykonával ja jednoducho by som mal firnu a zamestnával by som právnikov... takto to ide?

    a aký je rozdiel medzi právnikom a advokátom?

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    mmmCCC Pozri príspevok
    no mne neide o to aby som tú činnosť vykonával ja jednoducho by som mal firnu a zamestnával by som právnikov... takto to ide?

    a aký je rozdiel medzi právnikom a advokátom?
    Pokiaľ by si bol len konateľom, resp. zakladateľom spoločnosti, tak áno, dá a to.

    Konateľom a spoločníkom spoločnosti zaoberajúcej sa právnou pomocou môžu byť len advokáti

    No a rozdiel medzi právnikom a advokátom je taký, že právnikom je každý absolvent právnickej fakulty a advokátom je právnik, ktorý úspešne zložil advokátske skúšky.

    Teda každý advokát je právnikom ale nie každý právnik ja advokátom.
    napr. ja...som právnik ale nie advokát
    Naposledy upravil Mgr.Shrek : 06.05.10 at 06:07

    mmmCCC je offline (nepripojený) mmmCCC

    mmmCCC
    takže ak to chápem správne: advokát môže zastupovať klienta pred súdom ale právnik nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.