Zavrieť

Porady

chybne vypočítaná mzda

Dobrý deň!
Zistila som, že soft nesprávnym percentom vypočítal príplatky za prácu v So, Ne, nočné a sviatky. Spätne od januára
Prosím Vás o radu ako ďalej postupovať
Ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    raya1 Pozri príspevok
    Ďakujem, tam je to opačne, že zamestnanec dostal vyplatené viac - za tie 3 mesiace spolu cca 100 €. len neviem, čo s výkazmi. V podstate keď to teraz zrazíme, tak HM a VZ na poistné do poisťovní budú nižšie o zrazenú sumu, len ako na to prakticky, napr.
    január
    prípl. za prácu v noci mal byť 31,92...vyplatené 45
    Tak..môžeš uvažovať s tromi možnosťami.
    1. opravíš mzdy za predchádzajúce obdobie, tým pádom sa to týka opravných výkazov, kvartálnych hlásení na DU, priemeru na dovolenku (prípadne ešte denného priemeru na nemocenské poistenie)
    2. opravíš sumu v aktuálnej výplate (napr. nahodíš nejakú pohyblivú položku mínusom)
    3. zamestnávateľ bude "grand" a necháš to tak. Vyplatiť naviac nie je problém, teda ak tých100€ niekomu nebude chýbať na naftu do bmw.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    raya1 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Zistila som, že soft nesprávnym percentom vypočítal príplatky za prácu v So, Ne, nočné a sviatky. Spätne od januára
    Prosím Vás o radu ako ďalej postupovať
    Ďakujem !
    Prepočítať správne sumy a doplatiť v najbližšej mzde.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ďakujem, tam je to opačne, že zamestnanec dostal vyplatené viac - za tie 3 mesiace spolu cca 100 €. len neviem, čo s výkazmi. V podstate keď to teraz zrazíme, tak HM a VZ na poistné do poisťovní budú nižšie o zrazenú sumu, len ako na to prakticky, napr.
    január
    prípl. za prácu v noci mal byť 31,92...vyplatené 45

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ďakujem za odpoveď, sme neziskovka, takže žiadne bmv nehrozí......,
    Naposledy upravil raya1 : 05.05.10 at 05:28

    chybne vypočítaná mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.