Zavrieť

Porady

Škoda Felícia - diesel = opravy a servis

Ahojte, mám problém s mojim autíčkom. Väčšinou v chladných mesiacoch a často i ráno v letných mi auto po naštartovaní píska ostošesť. Vraj je to choroba diesel-ov. Mechanik vymenil aj remeň v domienke, že to môže byť ono - to čo píska. Mám taký dojem, že tam už niet čo meniť, všeličo sme skúsili, no bezvýsledne - píska stále. Až sa trocha zahreje, prestane. Nepíska len ak je plyn v zábere. Ak viete poradiť, prosím píšte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    skus popísať viac typ,obsah motora odkial to piska možno poradime

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Píska remeň ktorý poháňa alernator, pretože je z tvrdej gumy a prešmykuje, a toto prešmykovanie sa prejavuje pískaním.

    POZOR píska najmä nový remeň.

    Pri pridaní plynu, zvýšený pohyb remeńa, a hlavne jeho prešmykovanie na remenici, sposobí teplo, od toho sa zahreje remeň, zmenia sa vlastnosti gumy a remeň prestane piskať. TO JE CELÉ:

    Ak máš pasiu v rozoberaní a skladaní, tak vyber alternator a vymeň ložiska aby nekladli odpor a nebrzdili otáčanie remeňa.
    Naposledy upravil Laco-monter : 06.05.10 at 10:32

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ivonk Pozri príspevok
    Ahojte, mám problém s mojim autíčkom. Väčšinou v chladných mesiacoch a často i ráno v letných mi auto po naštartovaní píska ostošesť. Vraj je to choroba diesel-ov. Mechanik vymenil aj remeň v domienke, že to môže byť ono - to čo píska. Mám taký dojem, že tam už niet čo meniť, všeličo sme skúsili, no bezvýsledne - píska stále. Až sa trocha zahreje, prestane. Nepíska len ak je plyn v zábere. Ak viete poradiť, prosím píšte. Ďakujem.
    ...ale je , ale je ....

    Čo tak vymeniť auto za auto ...ale radšej presnejšie , t.j.

    Škoda Felícia - diesel ....za niečo iné , len nie za Fabiu - škoda ju kupovať ...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    buchač Pozri príspevok
    ...ale je , ale je ....

    Čo tak vymeniť auto za auto ...ale radšej presnejšie , t.j.

    Škoda Felícia - diesel ....za niečo iné , len nie za Fabiu - škoda ju kupovať ...
    Sulasim, Felicia diesel, je hadam najhoršie auto s dieselovým motorom aké bolo vyrobené.

    ivonk je offline (nepripojený) ivonk

    ivonk
    Ďakujem vám všetkým za príspevky. Skúsim vaše rady, no žiaľ nemôžem vymeniť auto, okrem tohto problému som s ním spokojná. Po oprave sa ozvem s výsledkom.

    Škoda Felícia - diesel = opravy a servis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.