Zavrieť

Porady

výmena dielov na tovare

dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ako zaučtovať nasledovné: sme obchodná spoločnosť, ktorá nakupuje a ďalej predáva tovar konkrétne panvice. Náš dodavateľ vynovil panvice o teplotný mostík a ponúkol nám, že na zásoby /panvice/, ktoré máme na sklade tento mostík dodá a teda predá a my sme ho vo vlastnej réžii vymenili. Ako zaučtovať nákup tohto mostíka, výmenu na panviciach a samozrejme ako to potom vyskladniť?
Vopred ďakujem za radu lebo čo s tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    lienka506 Pozri príspevok
    dobrý deň,

    potrebovala by som poradiť ako zaučtovať nasledovné: sme obchodná spoločnosť, ktorá nakupuje a ďalej predáva tovar konkrétne panvice. Náš dodavateľ vynovil panvice o teplotný mostík a ponúkol nám, že na zásoby /panvice/, ktoré máme na sklade tento mostík dodá a teda predá a my sme ho vo vlastnej réžii vymenili. Ako zaučtovať nákup tohto mostíka, výmenu na panviciach a samozrejme ako to potom vyskladniť?
    Vopred ďakujem za radu lebo čo s tým.
    Neviem či ide o účtovanie spôsobom A alebo B, preto to opíšem iba v teoretickej rovine bez použitia účtov.

    Štandardne je o panvici účtované ako o tovare. V tomto prípade však už ide o vlastnú výrobu. Takže "prerobené" panvice treba preúčtovať z tovaru na materiál. Nakúpený teplotný mostík bude taktiež materiál. A tieto panvice budú predané ako vlastná výroba (601) a nie ako tovar.

    lienka506 je offline (nepripojený) lienka506

    lienka506
    keďže predávame panvice v sade z ostatnými hrncami môžem potom preradiť tento výrobok na tovar v novej cene upravenej o cenu teplotného mostíka?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    lienka506 Pozri príspevok
    keďže predávame panvice v sade z ostatnými hrncami môžem potom preradiť tento výrobok na tovar v novej cene upravenej o cenu teplotného mostíka?
    Tovar je vec, ktorú nakúpite a predáte bez zmeny. Vlastný výrobok je vec, ktorú nakúpite a predávate po vykonaní určitej zmeny. Panvica s prirobením mostíkom je z tohoto pohľadu vlastný výrobok i v tom prípade, že sa predáva v nejakej sade. Preto by bolo dobré v zmysle čistoty účtovania robiť tak, ako som popísal v prvom príspevku. Nemal by byť problém predávať sadu na 200€ a účtovať 150€ na 604 a 50€ na 601..alebo hej?

    výmena dielov na tovare

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.