Zavrieť

Porady

odchodné

Ahojte, mam tu jedneho omeskanca s danovym priznanim este za rok 2008. Ide o to ze 4 mesiace pracoval a od 1.5. 2008 siel na vysluhový dochodok ako hasic.
ODchodné ma vyssie ako 350000/ este v SK/ ten mu dam ako prijem odviedol z toho dan nejakych 60000, ale ma narok na odpocitatelnu polozku na danovnika? Bolo mi povedane ze ked je odchodne vyssie ako odpocitatelna polozka tak nema narok. Je to tak? Mam v tom trosku chaos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    mirka0206 Pozri príspevok
    Ahojte, mam tu jedneho omeskanca s danovym priznanim este za rok 2008. Ide o to ze 4 mesiace pracoval a od 1.5. 2008 siel na vysluhový dochodok ako hasic.
    ODchodné ma vyssie ako 350000/ este v SK/ ten mu dam ako prijem odviedol z toho dan nejakych 60000, ale ma narok na odpocitatelnu polozku na danovnika? Bolo mi povedane ze ked je odchodne vyssie ako odpocitatelna polozka tak nema narok. Je to tak? Mam v tom trosku chaos.
    Za r.2008 má nárok na " odpoč. položku" vo výške 98.496,- Sk - ak sa stal poberateľom výsluhového dôchodku od 1.5.2008, od 1.1.2009 - nemá nárok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.