Zavrieť

Porady

Rekonstrukcia hlineneho domu

Ahoj,
poradte mi prosim . Chcem zrekonstruovat cast hlineneho domu z nepalenych tehal. Plocha je 50 m stvorcovych. Neviem, aky veniec je vhodny na taketo stavby.Vyska stien je 2,5m, moze byt betonovy veniec? Ak ano, akej hrubky...pocula som aj o drevenom, viete mi poradit?Je potrebne dom zhora zpevnit. Steny su suche, podrezane. Dalej by som potrebovala vediet, ukony-zrozumitelne postupy a priblizne ceny tykajuce sa zavedenia vody, elektriny. Voda a elektrina su na hranici pozemku. Dakujem. Dorri
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Veniec by mal byť hrubý min 15 cm.ALE.Všetko závisí od krovu.Staré krovy sa robili tak že boli úplne samonosné ,veniec na nich tvoril systém pomúrnic a ich prepojení.Steny na hlinenom dome sa nepodrezávaju,NEODPORÚČA SA TO!!!Neviem čo si predstavujte pod pojmom úkony?Aké postupy máte na mysli.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dorri Pozri príspevok
    Ten domcek bol uz podrezany, dokonca aj podlahu v niektorych miestnostiach vybetonovali, co sa nema, no s tym uz nic neurobim. Steny su zatial suche, chcem to omietnut tak ako volakedy prirodnymi omietkami so zaujimavymi reliefmi, ale zaroven mam strach, ze ked sa to uzavrie, zacne to vlhnut, koli tym podlaham...
    Pokiaľ to omietnete prírodnými omietkami na báze vápna (príklad brizolit)alebo hliny tak sa nemusíte obávať žiadnych problémov.Sú to excelentné omietky ktoré sú v súčastnosti úplne nezmyselne nahrádzané výrobkami z chemických továrni,ktoré nedokážu nič iné len plesnivieť a vyžadovať na svoju ochranu ďalšiu chémiu.

    Dorri je offline (nepripojený) Dorri

    Dorri
    Ten domcek bol uz podrezany, dokonca aj podlahu v niektorych miestnostiach vybetonovali, co sa nema, no s tym uz nic neurobim. Steny su zatial suche, chcem to omietnut tak ako volakedy prirodnymi omietkami so zaujimavymi reliefmi, ale zaroven mam strach, ze ked sa to uzavrie, zacne to vlhnut, koli tym podlaham...

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Dorri Pozri príspevok
    Ten domcek bol uz podrezany, dokonca aj podlahu v niektorych miestnostiach vybetonovali, co sa nema, no s tym uz nic neurobim. Steny su zatial suche, chcem to omietnut tak ako volakedy prirodnymi omietkami so zaujimavymi reliefmi, ale zaroven mam strach, ze ked sa to uzavrie, zacne to vlhnut, koli tym podlaham...
    videl som podrezané domy vo výške cca 40-50 cm od zeme, chýbajúca horná časť časť bola domurovaná ľahkým tvárnicami, úplne malý veniec, krov, prípadne dostavaná podkrovná izbová časť. Je pravda, že ich treba vetrať, stačí pootvorené okno
    V starých tehlových aj zemových domoch u sediakov boli betonové alebo dlaždicové a nevlhli a neplesneli,steny boli dobre odizolované tak nevlhli a prípadnú vlhkosť stačili vsiaknuť a vypariť.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Videl som hlineny dom,ktorý mal betonové podlahy ,pri stenach zašalované betonové stlpy,ktoré niesli klasicku železo-betonovu deku, nadstavané normálne poschodie...

    Nechcel som veriť vlastným očiam.

    Rekonstrukcia hlineneho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.