Zavrieť

Porady

PN

Dobrý den chcela by som sa opýtať som nezamestnaná 1rok aj 2 mesiace dostavam socialnu davku .V súčastnej dobe som ochorela moja diagnoza je N64.4 Mastodynia .Chcela by som sa opýtať ako mám postupovať aby som mala platenú PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Dobrý den chcela by som sa opýtať som nezamestnaná 1rok aj 2 mesiace dostavam socialnu davku .V súčastnej dobe som ochorela moja diagnoza je N64.4 Mastodynia .Chcela by som sa opýtať ako mám postupovať aby som mala platenú PN
    Ak si bola predtým zamestnaná, tak prihlásiť sa na SP ako DPO na nemocenské poistenie, a dostaneš dávku z VZ 319,58 €.

    Ak TI SP nenájde v posledných 24 mesiacoch 270 dní poistenia, tak nárok mať nebudeš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Zamestnana som bola Apríl 2005 do 28.2,2009 A odvtedy som nezamestnaná
    270 dní nem. poistenia z posl. zamestnania ti ešte vyjde. Choď do sociálnej poisťovne a prihlás sa na registtračnom liste fyzickej osoby ako dobrovolne nemocensky poistená osoba.
    Až potom (po pár dňoch) si daj vystaviť PN-ku. Nezabudni do 8. dňa nasl. kal. mesiaca zaplatiť alikv. časť poistenia. Počas PN-ky poistenie platiť nebudeš.
    Dobrý den ,som nezamestnaná 1rok aj 2mesiace a v súčastnej dobe dostávam socialnu dávku.Ochorela som moja diagnoza je N 64.4Mastodynia.Chcela by som sa opýtat ako mam postupovat aby som mala platenú PN

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Dobrý den chcela by som sa opýtať som nezamestnaná 1rok aj 2 mesiace dostavam socialnu davku .V súčastnej dobe som ochorela moja diagnoza je N64.4 Mastodynia .Chcela by som sa opýtať ako mám postupovať aby som mala platenú PN
    odkedy-dokedy trval posledný pracovný pomer ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Mozem sa opytat čo je DPO?
    dobrovolne poistená osoba - doplň prosím obdobie posledného prac. pomeru

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Mozem sa opytat čo je DPO?
    D ako dobrovoľne, P ako poistená, O ako osoba.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    DPO si neplatim čo mozem urobit dalej aby som mala narok na PN
    Prihlásiť sa a zaplatiť, ináč mať nárok na PN nebudeš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Keby som si zaplatila teraz DPO za tie mesiace jednorazovo mala by som narok na PN?
    Zuzanka, nedá sa spätne.

    Čítaj pozornejšie a postupuj podľa tohto - budeš mať nárok na nemocenské ...

    http://www.porada.sk/1394552-post10.html

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana rybarova Pozri príspevok
    Aka je alikvotna časť poistenia? Na PN mam napisat Urad práce ako zamestnavatela?
    Alikvotnu časť poistenia ti vyrátajú na SP,
    a na PN Ti lekár napíše DPO, lebo si samoplatiteľ.
    Dobrý den dnes som bola v Socialnej poistovni prihlasit sa ako DPO.Teraz sa chcem spýtať či možem ísť teraz marodit alebo az ked zaplatím v júni prvú alikvotnu čast a či sa mi to bude ratať s predošlého zamestnania nebola vobec ochotna so mnou komunikovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.