Zavrieť

Porady

pocas RD zmeneny zamestnavatel

od roku 2002 som zamestnana ....na MD som sla 2004 a RDkonci mi 08.05. 2010... 03.05.2010 mi zamestnavatel poslal :
Oznamenie o prechode prav a povinnosti s prac. prav. vztahov na inu spolocnost podla §27...(a to sa malo udiat 05.03.2004 to som sa dozvedela po 6tych rokoch a celkom nesuhlasim s tou zmenou)
ja mam PZ z prvym zamest. vsetko ohladom MD,RD som riesila s nim az do 03.05.2010
ako mozem potom z druhou spolocnostou ukoncit pracovnu zmluvu... ked snou nemam podpisany ziadny doklad k comu ma moj zamestnavatel vyzyva
je to vsetko v poriadku.ako mam riesit ukoncenie PZ co robit....???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    elpe03 Pozri príspevok
    od roku 2002 som zamestnana ....na MD som sla 2004 a RDkonci mi 08.05. 2010... 03.05.2010 mi zamestnavatel poslal :
    Oznamenie o prechode prav a povinnosti s prac. prav. vztahov na inu spolocnost podla §27...(a to sa malo udiat 05.03.2004 to som sa dozvedela po 6tych rokoch a celkom nesuhlasim s tou zmenou)
    ja mam PZ z prvym zamest. vsetko ohladom MD,RD som riesila s nim az do 03.05.2010
    ako mozem potom z druhou spolocnostou ukoncit pracovnu zmluvu... ked snou nemam podpisany ziadny doklad k comu ma moj zamestnavatel vyzyva
    je to vsetko v poriadku.ako mam riesit ukoncenie PZ co robit....???
    Tento problém prechodu práv a povinnosti je upravený v §§ 27 až 32 z. č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce.

    V podstate na prechod práv a povinností tvoj súhlas ako zamestnankyne nie je potrebný, jedine, že by sa ti zmenili pracovné podmienky, § 29a.
    Vtedy končí zamestnávateľ s tebou pracovný pomer dôvodov podľa § 63 ods. 1 písm. b) alebo dohodou z tých istých dôvodov.

    Zamestnávateľ síce má povinnosť oznámiť prechod práv a povinností, ale porušenie tejto povinnosti nie je sankciované.

    Pokiaľ chceš skončiť PP, tak skús dohodou s novým zamestnávateľom, alebo daj normálne výpoveď. To nie je žiaden problém, pretože podľa zákona si stále zamestnankyňou nového zamestnávateľa.

    pocas RD zmeneny zamestnavatel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.