Zavrieť

Porady

vykradnuté auto

Konateľ bol na služobke firemným autom v ČR, kde mu v noci rozbili zadné sklo, na čo hneď to auto išlo do opravy kde mu sklo vymenili ale doklad mám vystavený v CZK aj s českou DPH. Táto udalosť bola náhlasená aj na poisťovni, ale preplatili nám len tú sumu bez dph prerátanú na EUR a po odpočte spoluúčasti. Moja otázka znie čo s tou dph?Nemala tá česká firma vystaviť doklad bez DPH? ako to teraz zaúčtovať?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno, faktúra mala byť bez DPH, ide o to ale či sa konateľ identifikoval ako zdaniteľná osoba /plátca DPH v SK/ ak nie tak servis v ČR postupoval správne.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Servis v CR postupoval spravne. Nakolko neslo o cezhranicne plnenie. Nespravne postupovala poistovna.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Ďakujem, že sa mi niekto ozval na tento problém. Ale ako to má byť správne? A čo teraz s tou DPH? môžem zaúčtovať celú sumu aj s dph na 511?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.