Zavrieť

Porady

EXCEL - AK JE TU NIEKTO KTO BUDE FAKT VEDIET, PORADTE

do excelu sa mi načítavajú dáta-čísla v reálnom čase, ktoré sa stále menia. potrebujem urobiť záznam toho čísla ale vždy až na konci celej hodiny. dopracovala som sa k tomu, že vždy na konci hodiny po splnení podmienky TRUE sa toto číslo zobrazí, ale nedokážem ho zaznamenať. prosím poraďte mi niekto. ďakujem Zuzka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Teda neviem či niekto pochopil čo vlastne chceš? Skús to trochu rozpísať.
    Teda najprv začni tým, čo chápeš pod tým že sa ti v reálnom čase načítavajú dáta (ako? iný program zapisuje dáta do tabuľky? máš makro ktoré dáta čítajú odinakiaľ? Rôzni užívatelia zapisujú do tabuľky?) a čo chápeš pod zaznamenaním dát (treba nejaké číslo, resp. hodnotu nejakej bunky každú hodinu vložiť do inej tabuľky? na iné miesto tabuľky?)...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tozazza Pozri príspevok
    do excelu sa mi načítavajú dáta-čísla v reálnom čase, ktoré sa stále menia. potrebujem urobiť záznam toho čísla ale vždy až na konci celej hodiny. dopracovala som sa k tomu, že vždy na konci hodiny po splnení podmienky TRUE sa toto číslo zobrazí, ale nedokážem ho zaznamenať. prosím poraďte mi niekto. ďakujem Zuzka
    Skús sa popýtať tu.
    http://pc-prog.eu/phpBB3/

    tozazza je offline (nepripojený) tozazza

    tozazza
    OK tak skúsim konkrétne. obchodujem na burze a pokúšam sa svoje obchodovanie trošku zautomatizovať. Excel mam prepojený na brokera cez DDE - Dynamic Data Exchange. V tabuľke sa mi vďaka DDE zobrazujú (stále sa menia) live ceny - kurzy menových párov. Potrebujem v konkrétnom čase X zaznamenať do novej bunky cenu Y. Dúfam že som to už vysvetlila dosť zrozumiteľne. Tak ak máte niekto s niečim podobným skúsenosti, pls poraďte. Zuzka

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tozazza Pozri príspevok
    OK tak skúsim konkrétne. obchodujem na burze a pokúšam sa svoje obchodovanie trošku zautomatizovať. Excel mam prepojený na brokera cez DDE - Dynamic Data Exchange. V tabuľke sa mi vďaka DDE zobrazujú (stále sa menia) live ceny - kurzy menových párov. Potrebujem v konkrétnom čase X zaznamenať do novej bunky cenu Y. Dúfam že som to už vysvetlila dosť zrozumiteľne. Tak ak máte niekto s niečim podobným skúsenosti, pls poraďte. Zuzka
    Skús toto, mení sa to po minúte, ale úpravou makra si to môžeš zmeniť na hodinu.

    EXCEL - AK JE TU NIEKTO KTO BUDE FAKT VEDIET, PORADTE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.