Zavrieť

Porady

Invalidny vozik....????

Ahojjj.. ja by som chcela poprosit o radu... moj znamy lezal tri mesiace v nemocnici.. a zatial este nechodi vobec... chcu ho z nemocnice previest domov a potrebuje invalidny vozik, na docasne pouzivanie, kym nebude chodit.... ja som pocula ze vraj z poistovne prepozicavaju, nevie niekto ako to chodi v takych veciach???? dakujem vopred....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Zdravím,
    áno je pravda, že poisťovne prepožičiavajú invalidné vozíky. Aspoň tak to bolo u poisťovni Dôvera. Predpísať, alebo doporučenie mohol dať len rehabilitačný lekár, alebo ortopéd. Na základe toho v poisťovni ho zabezpečili. Mohol byť stiahnutý od niekoho, kto ho už nepotreboval, alebo aj nový. Veľa šťastia!

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pekný deň.

    Všetky potrebné informácie o zapožičaní invalidného vozíka poskytne známemu príslušná zdravotná poisťovňa.

    Sú aj rôzne požičovne, kde sa dá za symbolickú sumu vozík požičať. Prostredníctvom internetu sa ich dá vyhľadať veľké množstvo.

    uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

    uct2007
    Aj vo VšZP prepožičiavajú vozíky - viem to, lebo sme ho potrebovali pre dcérku, keď nám prestala chodiť. Vozík jej predpísal jej neurológ, ale museli sme dosť dlho naň čakať. Chvalabohu potom neskôr začala chodiť, tak sme ho už aj vrátili do VšZP. Prajem veľa šťastia !

    frederyka je offline (nepripojený) frederyka

    frederyka
    bonboncek Pozri príspevok
    Ahojjj.. ja by som chcela poprosit o radu... moj znamy lezal tri mesiace v nemocnici.. a zatial este nechodi vobec... chcu ho z nemocnice previest domov a potrebuje invalidny vozik, na docasne pouzivanie, kym nebude chodit.... ja som pocula ze vraj z poistovne prepozicavaju, nevie niekto ako to chodi v takych veciach???? dakujem vopred....
    http://www.hospic-slnecnica.sk/?page_id=6.....keby si nemohla čakať na vozík od poisťovne

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    Ak ortoped alebo neurolog dá súhlas tak zapožičia aj VšZP pre krátkodobo nechodiaceho, ale pre dlhodobo môže aj predpísať len háčik je v tom že trva to veľmi dlho kým vozík dostaneš.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Ja ked som si zlomila nohu, tak stacilo len potvrdenie, ze potrebujem docasne vozik. Oni maju nejake sklady kde maju opotrebovane voziky a z poistovne sa to da. Ale osobne viem, ze aj nejake zvazy poziciavaju voziky za symbolicke ceny a tam to je rychlo a bez problemov.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ešte sa informujte aj priamo na oddelení, z ktorého ju budú prepúšťať...
    moju mamku ked prepúšťali domov, tak na prvé týždne jej zapožičali aj priamo z neurológie vozík, ktorý sme mali na preklenutie nevyhnutného obdobia...

    Invalidny vozik....????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.