Zavrieť

Porady

Prečo plody čerešne schnú?

Tento rok sme mali krásne zakvitnutú čerešňu a teraz, keď už sa majú tvoriť plody, stonka, ktorá vedie ku "guličke" schne, na trsu je jeden, alebo žiadny plod, ktorý sa normálne vyvýja. Chcem sa opýtať, aj keď s tým už nič neurobím, prečo sa to stalo, keď aj dosť pršalo, a ani mráz plody neohrozil. Čomu sa nabudúce vyvarovať?
bjuty smis aká stará je tá čerešna ? mala už pred tým normálnú úrodu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Keby si písal o višni, je to jednoznačne monilióza. Tá sa najviac prejavuje na marhuli (aj celý strom môže "vymrznúť") a práve na višni. Tie striekam, (nič iné mi neostáva ak chcem mať úrodu), ale na čerešni som ju nezaznamenala. A to máme pri ceste celú čerešňovú alej. Ako sú na tom v tvojom okolí ostatné čerešne, prípadne višne a marhule?
    Naposledy upravil Silvernola : 09.05.10 at 09:24

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    S veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o Moniliniovú spálu višne, je to ochorenie, ktoré sa dosť často vyskytuje. Predísť sa dá postrekom v kvete a po odkvete višne. Žiaľ, teraz je to už pasé. na budúci rok treba na to myslieť, sú rôzne prípravky, v obchode poradia..

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    - ja som sa stretla aj s tým, že keď sú prudké dažde, môže sa stať, že sa kvet neopelí event. obije to čerstvé opelenie a plod mať nebudeš.
    Ale tá monilioza je naozaj veľmi riziková ak si nepostriekať pred kvitnutím a hneď po odkvitnutí 2x.

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    monília na marhuliach a kôstkovinách hrozí za daždivého a chladného počasia v období kvitnutia .... vtedy je nevyhnutný chemický postrek pred a po kvitnutí ... viď aj http://www.uksup.sk/index.php?n=62

    pepqo je offline (nepripojený) pepqo

    pepqo
    pri minilióze schnú aj listy nie len plody a dokonca celé konáre..ja si myslím že chyba môže byť pri opelovaní ak nie je v blízkosti žiadny opeľovač pretože čerešňa je cudzoopelivá, prípadne aj to počasie mohlo zohrať rolu.

    Prečo plody čerešne schnú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.