Zavrieť

Porady

Koleno na odpadovej rúre z WC

Dobrý deň,

ide o velmi laickú otázku - môžem mať kolená na odpadovej rúre z WC?

T.j. môžem pri rekonštrukcii jadra umiestniť WC i ďaleko od stupačky, nie priamo oproti šachte? (Jednoizbový panelový byt.)
V blízkosti stupačky by sa mi hodilo mať sprchový kút, WC by som teda musel presunúť trochu ďalej, no zachytil som názor, že kolená na odpadovej rúre veľmi zvyšujú riziko havárie. No možno to platí iba o kolenách v samotnej šachte, kde vertikálne tokom z veľkej výšky vzniká veľký tlak, naozaj neviem.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Tie harmonikové prehryzú aj potkany, bol tu niekde obrázok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Magh80 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    ide o velmi laickú otázku - môžem mať kolená na odpadovej rúre z WC?

    T.j. môžem pri rekonštrukcii jadra umiestniť WC i ďaleko od stupačky, nie priamo oproti šachte? (Jednoizbový panelový byt.)
    V blízkosti stupačky by sa mi hodilo mať sprchový kút, WC by som teda musel presunúť trochu ďalej, no zachytil som názor, že kolená na odpadovej rúre veľmi zvyšujú riziko havárie. No možno to platí iba o kolenách v samotnej šachte, kde vertikálne tokom z veľkej výšky vzniká veľký tlak, naozaj neviem.

    Ďakujem
    Môžeš, ja som tiež premiestnil WC na vedľajšiu stenu a otočil som ho o 90°. Sú tam teraz 2 či 3 kolená, presne si nepamätám. Ale ide to. Ak dáš dostatočne široké potrubie (min. 100 mm) a vyspáduješ to, tak nehrozí havária.

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    Je tam trošku riziko havárie, lebo predsa v tom kolene je už aj priestor na usádzanie no pri dobrom tlaku vody pri splachovani by sa to malo zvládnuť. odporúčam priemer 10cm a hlavne nech sú hladké nie tie harmonikové.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Tiež som musel posúvať WC ,lebo "majster" sa netrafil.Sekanie a dve kolená to vyriešili.Nie je nad to,keď si niektoré veci spravíš radšej sám.Už tomu je desať rokov a všetko v poho.

    Koleno na odpadovej rúre z WC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.