Zavrieť

Porady

Exekúcia za zrušenie dovolenky

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu. Asi pred 2 rokmi som si mailom objednala zájazd. Avšak z rodinných dôvodom som ho musela 1 deň pred odchodom zrušiť. Cestovka chcela odomňa poplatok za storno 50% z ceny zájazdu. Avšak nakoľko som im síce mailom poslala vyplnenú objednávku zájazdu, ale nebola podpísaná považovala som to za vybavené. Teraz mi prišiel list od exekútora kde je suma 5x vyššia ako bol storno poplatok. Chcem sa spýtať, aj keď som si mailom objednala zájazd, ale nebol tam podpis, či je takáto objednávka právoplatná. A ešte či ma nemali len nejako upozorniť, že budú to vymáhať exekútorom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Exekútor nevymáha na základe nepodpísanej objednávky, ale na základe právoplatného a vykonateľného exekučného titulu, takže predpokladám, že medzičasom bolo vydané nejaké rozhodnutie na súde. Aj v tom "liste" od exekútora, čo predpokladám je upovedomenie o začatí exekúcie je na 100% napísané, na základe čoho vymáha.
    V konaní na súde bola možnosť sa brániť proti tvrdeniam cestovky

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    stlienka Pozri príspevok
    Ide o to, že žiadny súd nebol, iba mi prišiel list od exekútora.
    a ide naozaj o exekúciu? Alebo iba o vymáhanie sumy exekútorom?

    Čo je napísané v liste?

    floos je offline (nepripojený) floos

    floos
    exekutor zrejme len poslal upovedomenie o exekucii,co nieje exekucia ako taka,na tu musi dostat povolenie zo sudu a ty mozes podat namietky.zahadou pre mna ostava na zaklade coho chcu vymahat od teba peniaze,kedze si nic nepotrvdila svojim podpisom.a vidi sa mi dost vela 50% za zrusenie zajazdu.kazdopadne si zajdi za pravnikom

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Na upovedomení o začatí exekúcie JE NAPÍSANÉ na základe ČOHO vymáha.

    A JE to exekúcia ako taká, pretože upovedomenie vydáva exekútor až PO vydaní poverenia na vykonanie exkeúcie súdom.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stlienka Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem Vás poprosiť o radu. Asi pred 2 rokmi som si mailom objednala zájazd. Avšak z rodinných dôvodom som ho musela 1 deň pred odchodom zrušiť. Cestovka chcela odomňa poplatok za storno 50% z ceny zájazdu. Avšak nakoľko som im síce mailom poslala vyplnenú objednávku zájazdu, ale nebola podpísaná považovala som to za vybavené. Teraz mi prišiel list od exekútora kde je suma 5x vyššia ako bol storno poplatok. Chcem sa spýtať, aj keď som si mailom objednala zájazd, ale nebol tam podpis, či je takáto objednávka právoplatná. A ešte či ma nemali len nejako upozorniť, že budú to vymáhať exekútorom.
    Upomienky za nezaplatenie od cestovky , alebo platobný rozkaz zo súdu ste nedostali ?

    Exekúcia za zrušenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.