Zavrieť

Porady

Ako účtovať príspevok na SZČO?

Dobrý.. som začínajúci podnikateľ. Dostal som príspevok na SZČO na odvody a poistenia, ale som iba spoločník sro bez odmeny-zamestnanec nie a podľa úradu musela žiadat o príspevok sro-čka aj ho dostala na svoj účet z ktorého platí soc. poist. za spoločníka. Otázka je ako to vlastne zúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mapor73 Pozri príspevok
    Dobrý.. som začínajúci podnikateľ. Dostal som príspevok na SZČO na odvody a poistenia, ale som iba spoločník sro bez odmeny-zamestnanec nie a podľa úradu musela žiadat o príspevok sro-čka aj ho dostala na svoj účet z ktorého platí soc. poist. za spoločníka. Otázka je ako to vlastne zúčtovať?
    Predpis dotácie 346/648 - iba časť, kt bude použitá v tomto účt.období
    zvyšok 346/384
    uhrada dotácie 221/346
    V násl. období čerpanie dotácie 384/648

    Nevyčerpaná časť dotácie - vrátenie poskytovateľovi - predpis 384/346
    uhrada z účtu 346/221

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    najprv napíš čo si, lebo máš v tom chaos: SZČO alebo "konateľ?"

    mapor73 je offline (nepripojený) mapor73

    mapor73
    No som spoločník a konateľ nie zamestnanec a na účely zákona o službách zamestnanosti som považovaný za SZČO preto je možné dostať príspevok pre SZČO. Problém je že podľa UPSVAR dostala príspevok moja SRO a ja nedostávam odmenu ani ako konateľ ani ako spoločník a nie som v nej ani zamestnaný. otázka teda je že ako to vlastne zúčtovať?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mapor73 Pozri príspevok
    no nejako vám tie odpovede nejdú... čo ste profesionálne na dne?
    profesionálne na dne bol asi tvoj podnikatelský zámer, na základe ktorého s.r.o. dostala dotáciu na odvody. Ak žiadne odvody neplatí, dotáciu bude musieť vrátiť ako nevyčerpanú.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja si myslím, že mapor sem dáva neúplné informácie (možno zámerne) a rád by si príspevok ponechal. Ak mu ho už pridelili a bude si ho chcieť ponechať, musí sa sám zamestnať, alebo zamestnať niekoho iného a pekne dokladovať vyplatené mzdy a úhradu odvodov. Tam sa nič nafingovať nedá.

    mapor73 je offline (nepripojený) mapor73

    mapor73
    Veľmi pekne ďakujem za Vaše milé odpovede pre úplnosť dohodu z UPSVAR som podpísal ako súkromná osoba a na usmernenie po mojich viacerých dotazoch, že ako bude účtovať sro keď príspevok je na súkromnú osobu som bol vyzvaný že či príspevok chcem a že keď chcem tak musí byť pridelený sro.
    Takže ho dostala sro ale ak sa v nej nezamestnám je možné platby poistného účtovať ako nenákladovú položku spoločníka?alebo niečo podobné? Ja nie som účtovník ale predpokladám, že odpovedajúci sú...

    Ako účtovať príspevok na SZČO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.