Zavrieť

Porady

Hmyz v byte

V byte mame malicky hmyz cca 0.5mm. Lozi po parapete, po skryni, po ludoch. Neskace. Neviete niekto co by to mohlo byt? Je to z kvetov? Mozu byt skodlivy ludom, ci domacim zvieratam? Ako sa ho zbavit?
Dakujem za rady.
K.[IMG]file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas.JPG[/IMG][IMG]file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas2.JPG[/IMG][IMG]file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas3.JPG[/IMG][IMG]file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas4.JPG[/IMG][IMG]file:///home/kesa/Plocha/hmyz%20u%20nas5.JPG[/IMG]
hmyz u nas.JPG  
hmyz u nas2.JPG  
hmyz u nas3.JPG  
hmyz u nas4.JPG  
hmyz u nas5.JPG  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    Skús kúpiť spray na loziaci hmyz a vystriekaj miesta kde sa najviac nachádza. Dobrý je Biolit TP v plastovej fľaši je bez zápachu.

    Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

    Daniela1010
    Uf! Tak toto teda fakt nevyzerá moc príjemne, nezdá sa mi, že by to bolo z kvetov, lebo tie vyzerajú úplne ináč. Na toto by som si radšej prizvala deratizérov.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Skús pohľadať na internete "Voš prachová", možno je to ona.
    Dakujem za tipy.
    Napisala som 4 roznym spolocnostiam zaoberajucimi sa dezinsekciou, z ani jednej mi neprisla ziadna reakcia. Podelim sa s Vami s odpovedou z entomologickeho ustavu v Ceskych Budejoviciach.

    determinace neni uplne snadna, vase fotky jsou strasne malicke a pri jejich zvetseni se rychle ztraci ostrost. Nicmene alespon nohy spocitat sly, takze by se melo jednat o pisivky (Psocoptera). Vetsina druhu pisivek zije ve volne prirode, na kerich, v hnizdech ptaku nebo savcu a zivi se organickym odpadem. Par druhu se take bezne vyskytuje v lidskych sidlech, ale pri malopocetnem vyskytu ujdou pozornosti.
    V bytech je muzete najit na parapetech oken (tady se zivi zbytky drobneho uhynuleho hmyzu), v knihovnach (mohou poskozovat kozene vazby knih) nebo v koupelnach a na vlhkych zdech (nektere druhy se zivi jemnym narustem plisni ve sparech obkladu). Lidem nebezpecne nejsou, biolit na jejich likvidaci bude stacit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.