Zavrieť

Porady

zvýšený rod.príspevok - práca pri manželovi v obchode

dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu..
momentálne som SZČO ale od 1.7.2010 idem pozastaviť živnosť a poberať zvýšený rodičovský príspevok, ktorý teraz poberá manžel..on naopak ide založiť živnosť a predajňu ktorú mám ja momentálne prepíšeme na neho..chcem vedieť na základe akej zmluvy môžem v obchode pracovať ja aby som neprišla o RP .. dohoda o vykonaní práce ktorá netrvá celý mesiac napr. to pre mna znamená, že každý mesiac by som musela nosiť na soc.poisť.odhlášky -prihlášky?? alebo je aj nejaké iné riešenie, keĎže ide o prevádzku s otváracími hodinami čo tak pomoc manželovi bez prac.pomeru..?? zodpovedný vedúci by mal byť tým pádom manžel..ale on bude vykonávať ešte iné činnosti popri obchode.. mám poriadnu dilemu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tu Ti bolo čiastočne odpovedané http://www.porada.sk/1398762-post11.html
    nemáš čo riešiť.
    Ak mng. bude mať živnosť môžeš mu pomáhať zadarmo, tj. aj celý den byť v obchode kým on si bude "vybavovať veci".

    Nemusíš mať žiadnu dohodu. Prečo zadávaš dalšiu tému ked v predošlej TI bolo odpovedané?

    Janeta je offline (nepripojený) Janeta

    Janeta
    ďakujem za odpoveď srdečne, nepostrehla som akosi, že mi bolo odpovedané ) prepáčte.

    zvýšený rod.príspevok - práca pri manželovi v obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.