Zavrieť

Porady

Ako "oklamat" zateplenie ?

Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Polystyren je na tom zatepleni to najlacnejsie, tak potom, ak chcete robit novu fasadu, tak tym, ze usetrite na polystyren, to nie je nic moc vzhladom na naklady na omietky a pracu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ukončenie polystyrénu na takto vytvorenom odskoku je plechovaním.Najlacnejšia stena je z dreva ,napr. OSB dosky.

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    tibor. Pozri príspevok
    Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
    Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
    Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
    Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
    Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?
    Ak bývaš pod lesom, daj na polystyrén neodkôrené dosky / stenu zo slamy a strechu z trstiny = skoro zadarmo.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    tibor. Pozri príspevok
    Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
    Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
    Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
    Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
    Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?
    To je nejaký nový postup ???

    Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    Laco-monter Pozri príspevok
    To je nejaký nový postup ???

    Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !
    Možno má nosnú kostru a výplňové murivo.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Laco-monter Pozri príspevok
    To je nejaký nový postup ???

    Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !
    Dalej ako na zem do nedopadne

    Ako "oklamat" zateplenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.