Zavrieť

Porady

rozobrat strechu,alebo dvihnut heverom

Dobrý deň,chceli by sme vediet iba nazor od odbornika na nas problem.
Máme 20 roc.domcek s 5 rocnym krovom a plechovou strechou,ale krov je neobytny,chceli by sme ho dvihnut minimalne tak aby sme ziskali obytne izby.dom ma rozmery cca 12x5m.Krov je na betonovej platni. Nevieme ci bude lepsie rozobrat cely krov aj strechu,alebo to dvihnut hydraulickym dvihakom.co je prosim vas jednoduchsie a menej nebezpecne pre strechu...Dakujeme za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    chcete zdvihnut celu ZB dosku (a dostavat podlazie) alebo len krov( a zvisit pomurnice)?

    ak bol krov robeny ako neobytny tak sa sotva bude dat zobytnit - v strede mate urcite nejake stlpiky a tramy co by zavadali, preto mi nie je jasne to riesenie co si predstavujete.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dá sa to dvihnúť už som to robil,ale určite nie hydraulickým dvihákom.A hlavne krov ako taký musí byť pevne previazaný a musí pri tom byť niekto ,kto tomu rozumie.Ak takého nemáte radšej to rozoberte.Laik nedokáže posúdiť všetky statické riziká.Takáto otázka asi moc na internetové fóra asi nepatrí.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    220870 Pozri príspevok
    Dá sa to dvihnúť už som to robil,ale určite nie hydraulickým dvihákom.A hlavne krov ako taký musí byť pevne previazaný a musí pri tom byť niekto ,kto tomu rozumie.Ak takého nemáte radšej to rozoberte.Laik nedokáže posúdiť všetky statické riziká.Takáto otázka asi moc na internetové fóra asi nepatrí.

    ja dufam ze sa zatial pytaju len tak predbezne ci by sa to dalo. a nie ze uz maju pozicany nejaky dvihak

    inac suhlasime ze to je robota len pre kvalitnu firmu a nie domacich majstrov.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Poraďte, že musí prísť na to žeriav min. 80-tonový

    a potom to ISTOTNE rozoberú ručne.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    miska a peto Pozri príspevok
    jasne ze sa to len pytame ake su moznosti...ci sa to da a ci sa nieco neposkodi...
    Bodla by fotografia podkrovia.
    220870 Pozri príspevok
    Bodla by fotografia podkrovia.
    nechcelo mi pridat foto...tak hned ako sa bude dat tak ho tam dame...aby ste videli o co ide

    rozobrat strechu,alebo dvihnut heverom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.