Zavrieť

Porady

študijné voľno

Dobrý večer,
rada by som sa spýtala, koľko dní voľna podľa nového zákona chodí učiteľom pred štátnou skúškou s obhajobou ZP pri RŠ " špec.ped.-ky."?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Rozširujúce štúdium patrí medzi kontinuálne vzdelávanie - kvalifikačné štúdium .

    Pri tomto druhu vzdelávania platí nasledovné:

    Zákon 317/2009
    § 54
    (1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

    (2) Ak trvá pracovný pomer pedagogického zamestnanca len v období školského vyučovania, vzniká mu za každý kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru nárok na pol dňa pracovného voľna podľa odseku 1 písm. a).

    (3) Pracovné voľno podľa odseku 1 čerpá pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec za podmienok určených riaditeľom. Dobu čerpania pracovného voľna určuje riaditeľ spravidla na dobu, keď je obmedzená alebo prerušená prevádzka školy alebo školského zariadenia.

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/317_2009.pdf

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    fedorko1 Pozri príspevok
    Ja tiež od septembra študujem - rozširujúce štúdium a riaditel mi tvrdi, ze nemam narok na studijne volno. Vraj nemam od neho pisomne, ze ma poslal studovat. Co mozem urobit? Vdaka za radu
    Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí.
    / Praktická príručka učiteľa/

    fedorko1 je offline (nepripojený) fedorko1

    fedorko1
    Ja tiež od septembra študujem - rozširujúce štúdium a riaditel mi tvrdi, ze nemam narok na studijne volno. Vraj nemam od neho pisomne, ze ma poslal studovat. Co mozem urobit? Vdaka za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.