Zavrieť

Porady

EKONOMIKA a jej smerovanie

Zaoberali ste sa zásahmi štátu do ekonomiky tak, aby sa zabránilo výkyvom v tejto ekonomike a tiež ekonomickým krízam ? Ekonómia predstavuje systém poznatkov a názorov o tom, ako spoločnosť rozhoduje o využití vzácnych zdrojov. Na produkciu užitočných vzácnych statkov a o ich rozdeľovaní medzi rôzne skupiny obyvateľstva. Mala by skúmať činnosti, ktoré sa spájajú nielen s výrobou, ale aj s rozdeľovaním, výmenou a spotrebou statkov a služieb. Mala by analyzovať celkový pohyb v ekonomike (rast cien, nezamestnanosť) a zaoberať sa obchodnou činnosťou jednotlivcov ako aj celej spoločnosti, peniazmi a finančnými tokmi a analýzami svetového hospodárstva.
Toto je základ, ktorý tu kedysi fungoval cca do prvej veľkej hospodárskej krízy.
Otázka však znie:
čo si myslíte, akým smerom a akým štýlom sa uberá dnešná ekonomika a aké budú mať za následok jej kroky ?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Problém je v tom, že je naustály rozdiel medzi záujmami chamtivcov a záujmom väčšiny ľudí, ktorý nie je možné zladiť ku všeobecnému blahu (ekonomickému, ekologickému, sociálnemu...).
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No a najvacsia katasrofa je to, ze tito chamtivci maju moc a ta vacsina iba nadej, ze bude lepsie.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Istotne budete so mnou suhlasiť, že najväčšiu a najsilnejšiu ekonomiku v eurozone ma Nemecko.

V poslednom čase sa objavuju správy, že Nemecko sa chce vrátiť k deutsche mark /DM-2/.

Čo si o tom myslíte, je to možné ?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako najsilnejsia ekonomika v eurozone urcite na to vsetko zatial aj najviac doplatila, lenze teraz cesta spat by bola asi dost zlozita a hlavne draha, neviem, ci dobrovolne by si niekto tuto cestu vybral. Lenze pomaly ale isto je jasne, ze povodna predstava o EU je naivna, ked budeme chciet mat efektivny ekonomicky spolocny priestor, budeme sa musiet vzdat daleko vacsej casti suverenity, ako sa zdalo. Zabudlo sa na to, ze USA, ako predloha, je celkom o niecom inom, tam, ked sa nieco deje, je kazdy obyvatel american a este aky hrdy, ochotny trpiet /samozrejme scasti/ pre spolocnu vec, ale my sme spolok narodov, ktory automaticky pri problemoch sa snazi si zachranit vlastny narod. Bojim sa, ze toto je hlavny kamen urazu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Laco-monter Pozri príspevok
Istotne budete so mnou suhlasiť, že najväčšiu a najsilnejšiu ekonomiku v eurozone ma Nemecko.

V poslednom čase sa objavuju správy, že Nemecko sa chce vrátiť k deutsche mark /DM-2/.

Čo si o tom myslíte, je to možné ?

A prečo by to nemohlo byť možné?

Možno aj my sa budeme musieť vrátiť ku korune.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

marjankaj Pozri príspevok
A prečo by to nemohlo byť možné?

Možno aj my sa budeme musieť vrátiť ku korune.

A KTORÚ korunu máš na mysli ???
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

tetrisss Pozri príspevok
No a najvacsia katasrofa je to, ze tito chamtivci maju moc a ta vacsina iba nadej, ze bude lepsie.
Ale veď aj tá väčšina je chamtivá - to iba nemá možnosť realizácie chamtivosti .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Laco-monter Pozri príspevok
Istotne budete so mnou suhlasiť, že najväčšiu a najsilnejšiu ekonomiku v eurozone ma Nemecko.

V poslednom čase sa objavuju správy, že Nemecko sa chce vrátiť k deutsche mark /DM-2/.

Čo si o tom myslíte, je to možné ?
Nie je to tak lahko možné. Ale nevylučujem to.
Trochu mi to pripomina pakt Molotov-Ribbentrop. Niečo ine bolo dohodnute (podpisane) a niečo ine sa dialo.
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

tetrisss Pozri príspevok
Ako najsilnejsia ekonomika v eurozone urcite na to vsetko zatial aj najviac doplatila, lenze teraz cesta spat by bola asi dost zlozita a hlavne draha, neviem, ci dobrovolne by si niekto tuto cestu vybral. Lenze pomaly ale isto je jasne, ze povodna predstava o EU je naivna, ked budeme chciet mat efektivny ekonomicky spolocny priestor, budeme sa musiet vzdat daleko vacsej casti suverenity, ako sa zdalo. Zabudlo sa na to, ze USA, ako predloha, je celkom o niecom inom, tam, ked sa nieco deje, je kazdy obyvatel american a este aky hrdy, ochotny trpiet /samozrejme scasti/ pre spolocnu vec, ale my sme spolok narodov, ktory automaticky pri problemoch sa snazi si zachranit vlastny narod. Bojim sa, ze toto je hlavny kamen urazu.
Nedaj sa vysmiať . (že KAŽDÝ - a čo tí, čo odmietli bojovať za "americké" záujmy - napr. Vietnam ?????????????? )
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

duves Pozri príspevok
Nie je to tak lahko možné. Ale nevylučujem to.
Trochu mi to pripomina pakt Molotov-Ribbentrop. Niečo ine bolo dohodnute (podpisane) a niečo ine sa dialo.
To už sa my (na čele so žilinským opilcom) skôr vrátime k trestu smrti .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Laco-monter Pozri príspevok
A KTORÚ korunu máš na mysli ???
Veď to je jedno. Keď budeme musieť, tak či koruna alebo groš na tom nezáleží.
Iba ak by sme "zostali" v EÚ sami, by nám asi to € mohlo zostať.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To je hranicy pripad, aj tu, keby ich bolo viac, tych, co nechceli, nebol by ani Vietnam.
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Laco-monter Pozri príspevok
Istotne budete so mnou suhlasiť, že najväčšiu a najsilnejšiu ekonomiku v eurozone ma Nemecko. V poslednom čase sa objavuju správy, že Nemecko sa chce vrátiť k deutsche mark /DM-2/.
Čo si o tom myslíte, je to možné ?
Laco, či možné ? Doslova je to nutné, ako je to nutné pre taliansko, ktoré dehonestuje euro od úplného začiatku, ako ho zaviedli. Ono je to tak, prijal si euro a nastúpil si do naštartovaného vlaku ktorý niekm smeruje ale ani samotný rušňovodič nemá nad kontrolou vplyv, keďže ovládaný je satelitom. Keď každý štát mal vlastnú menu vlastné hospodárenie tam sa ukazoval zdravý rast. po prijatí výmenného kurzu predchádzajúcim krokom vstúpenie do systému ERM2 znemožnil, ba úplne zastavil posilňovanie predmetnej meny. Teraz už vôbec nie je šanca dobehnúť vyspelé krajiny. Nie som euroskeptik, euro mám rád ako aj teplé rožky, prsnatú ženu atd... Je takmer isté, že nejaký štát prejde na pôvodnú menu, je to len otázka kedy a hlavne ktorý a aké budú obštrukcie zo strany ECB.
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

marjankaj Pozri príspevok
Veď to je jedno. Keď budeme musieť, tak či koruna alebo groš na tom nezáleží. Iba ak by sme "zostali" v EÚ sami, by nám asi to € mohlo zostať.
Tak si prichystaj fúrik, lebo potom plným 500euroviek by si išla na chleba. Všimnite si tú reklamu na KSS, čo tu máme na fóre ! Oni nekradli, oni robili pre ľudí ?? A našim dedom kto pokradol majetky, vyvlastnil pozemky, budovy ktoré nadobúdali po prastarých rodičoch, ktorí krvopotne cestovali po Slovensku za každou malou korunkou ? Tomu šašovi by som to hneď vysvetlil aj osobne a podrobnejšie !! Hlavne, že vo voľbách vyhrala demokratická strana ale môžme sa poďakovať našim dementom, že keď v CZ vyhrali komunisti, bolo to "záväzné" aj pre nás. Komunisti robili pre komunistov, na ludí srali !
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kokolačík Pozri príspevok
To už sa my (na čele so žilinským opilcom) skôr vrátime k trestu smrti .
Vitaj, vitaj v novom šate.
Ty máš v čele žilinského opilca? Uf, poď vedľa mňa, ja mám včele krajší zajtrajšok, a tak sa spokojne naň teším.....
P.S. EKONOMIKA verzus POLITIKA
Nevieš, aké je terajšie skóre? Kto je na základni? Ďakujem Ti úctivo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BLINDSIDE Pozri príspevok
Oni nekradli, oni robili pre ľudí ?? A našim dedom kto pokradol majetky, vyvlastnil pozemky,.... !
To torzo co sa nazyva KSS nie su tí ludia, čo to spáchali. Tí, čo to spáchali väčšinou nežiju, alebo su velmi starí. No čo je horšie, maju pohrobkov, svojich nasledovníkov a tí sa infiltrovali všade. Su to KDH, SDKU, SMER, HZDS,DS, SaS ...atd atd. Karieristi komunisti v 89 skryli svoju činnost na inu modifikovanu vladu nad krajinou. A každe ine vysvetlenie, že to tak nie je, je iba púhym želanim ako v rozpravke, že dobro zvíťazila nad zlom.
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Danila Pozri príspevok
Vitaj, vitaj v novom šate.

Ty máš v čele žilinského opilca?

Uf, poď vedľa mňa, ja mám včele krajší zajtrajšok, a tak sa spokojne naň teším.....

P.S. EKONOMIKA verzus POLITIKA
Nevieš, aké je terajšie skóre?

Kto je na základni?

Ďakujem Ti úctivo.
Ď

Debila ? - to radšej, parafrázujúc básničku : "Voľ nevoliť, ako debila voliť "

Vidím, že ti to MUSÍM vysvetliť.
VŠETCI, čo sľubujú krajšie zajtrajšky - VEDOME KLAMÚ.
Dôkaz.
Ráno sa zobudíš a čo je " reálny DNEŠOK" - a krajší zajtrajšok znovu a znovu NIKDE .

jedna k jednej = k_ urva k_ urve riť NEURVE

PRVÝ bol zakladateľ -
Tomu stačilo povedať :
Tie "prkotiny" som vyrovnal majetkovými právami mojej ženy !!
(a tej dajte pokoj)
Kto si s takýmto sadá za jeden stôl (akoby uznal jeho vysvetlenie) - tomu JA príliš NEVERÍM.
Dnes ich je tam veľa.

Ak niekto "počúva" - poradím za úsmev .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
duves Pozri príspevok
To torzo co sa nazyva KSS nie su tí ludia, čo to spáchali. Tí, čo to spáchali väčšinou nežiju, alebo su velmi starí. No čo je horšie, maju pohrobkov, svojich nasledovníkov a tí sa infiltrovali všade. Su to KDH, SDKU, SMER, HZDS,DS, SaS ...atd atd. Karieristi komunisti v 89 skryli svoju činnost na inu modifikovanu vladu nad krajinou. A každe ine vysvetlenie, že to tak nie je, je iba púhym želanim ako v rozpravke, že dobro zvíťazila nad zlom.
Neviem prečo ich nazývaš komunistami.
Sú to a aj bolo svine. Vždy boli pri koryte, či už za bývalého režimu v KSČ alebo teraz v rôznych stádach. Ich záujmom je iba dostať sa ku korytu. A tí čo sa nedostanú budú kydať na tých pri koryte. A "vo tom to je".
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kokolačík Pozri príspevok
Ď

Debila ? - to radšej, parafrázujúc básničku : "Voľ nevoliť, ako debila voliť "

Vidím, že ti to MUSÍM vysvetliť.
VŠETCI, čo sľubujú krajšie zajtrajšky - VEDOME KLAMÚ.

Kto si s takýmto sadá za jeden stôl (akoby uznal jeho vysvetlenie) - tomu JA príliš NEVERÍM.


Takže riešením je podľa teba totalita(vlása iba jednej strany, alebo dokonca diktatúra ako v Chile Pinochet.

Tí si nemuseli s nikým sadať za jeden stôl.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marjankaj Pozri príspevok
Neviem prečo ich nazývaš komunistami.
Sú to a aj bolo svine. Vždy boli pri koryte, či už za bývalého režimu v KSČ alebo teraz v rôznych stádach. Ich záujmom je iba dostať sa ku korytu. A tí čo sa nedostanú budú kydať na tých pri koryte. A "vo tom to je".
Ano, sú to ludia, co by boli ochotní vliezť do čohokolvek. Ak by vstal novy Adolf, hned by boli jeho prívržencami. Sú to vlastne svine, nie ludia. Nemaju chrbtovu kosť. Boli to zväčša tí istí, čo kolaborovali s fašistami a hned ako sa blížil rusky front, tak vstúpili z nežistných dôvodov medzi komunistov. Ochotne by to divadlo urobili kedykolvek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať