Zavrieť

Porady

Zrusenie (prerusenie) zivnoti a nasledna faktura ?

Dobry den. Som v takejto situacii. Mam podvojne uctovnictvo. Som Platca DPH. Tento mesiac planujem prerusit alebo zrusit svoju zivnost. Avsak, minuly tyzden som dokoncil jednu zakazku z ktorej mi pridu peniaze az o takych 50 dni. Plus, Fakturu za tu zakazku som stale nevystavil lebo sa este nevie na aku sumu bude. Moja otazka je: mozem prerusit (zrusit) zivnost a potom o tych 50 dni vystavit este fakturu, prijat peniaze a odviest DPH ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Píšeš že prácu si dokončil minulý týždeň. Dodaním vzniklo zdaniteľné plnenie. Do 15 dní si povinný fakturovať. Živnosť hodláš prerušiť na budúci týždeň. Nevzniká tu žiadny časový problém. Pri ukončení živnosti požiadaš o zrušenie DPH. Daňový úrad ti určí posledné zdaňovacie obdobie, ktoré sa spravidla nezhoduje s ukončením živnosti, bude to pravdepodobne 2 alebo aj 3 štvrťrok 2010. Vtedy vysporiadaš DPH. Pri ukončení podnikania upravuješ základ dane o pohľadávky, záväzky a pod.
    Ak živnosť len prerušíš a nepožiadaš o zrušenie DPH, zostávaš platcom a budeš podávať výkazy DPH podľa zdaňovacieho obdobia. Za tento kvartál odvedieš aj z poslednej vystavenej fektúry, následne budeš podávať nulové hlásenia.

    Zrusenie (prerusenie) zivnoti a nasledna faktura ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.