Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok -12 mesiacov PN nepretržite?

Dobry den, chcela by som sa informovat, ci niekto nevie ako dlho musi byt clovek na PN, aby sa mohol podat navrh na invalidny dochodok, a ak je to 12 mesiacov, ci musi byt na PN nepretrzite 12 mesiacov, alebo 12 mesiacov v urcitom obdobi......dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O akú diagnozu ide? Ani 12-mesačná PN-ka nezaručuje, že posudková komisia schváli ID. Záleží od miery funkčného postihnutia organizmu, ktorá je prílohou zákona o sociálnom poistení.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    gigi24 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa informovat, ci niekto nevie ako dlho musi byt clovek na PN, aby sa mohol podat navrh na invalidny dochodok, a ak je to 12 mesiacov, ci musi byt na PN nepretrzite 12 mesiacov, alebo 12 mesiacov v urcitom obdobi......dakujem za odpoved
    Veď to je predsa jasné ....

    Samozrejme , že v jednom kuse , t.j. nepretržite....či...?....opravte ma niekto , ak sa mýlim ...

    Ak by to tak bolo , povedzme tých 12 mesiacov za dobu 5 rokov , no zbohom ...radšej ani nemyslieť ...
    Tak Slovensko ???

    Raj na Zemi...pre invalidov ...síce aj tak ich je tu dosť , hlavne tých vyúdených ...

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    veronikasad Pozri príspevok
    O akú diagnozu ide? Ani 12-mesačná PN-ka nezaručuje, že posudková komisia schváli ID. Záleží od miery funkčného postihnutia organizmu, ktorá je prílohou zákona o sociálnom poistení.
    ide o tazku depresivnu poruchu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    buchač Pozri príspevok
    Veď to je predsa jasné ....

    Samozrejme , že v jednom kuse , t.j. nepretržite....či...?....opravte ma niekto , ak sa mýlim ...

    Ak by to tak bolo , povedzme tých 12 mesiacov za dobu 5 rokov , no zbohom ...radšej ani nemyslieť ...
    Tak Slovensko ???

    Raj na Zemi...pre invalidov ...síce aj tak ich je tu dosť , hlavne tých vyúdených ...
    Buchač mýliš sa.
    Ja som toho dôkazom, nemarodovala som vôbec. Len som požiadala o ID a oni mi ho schválili, poslednú PN pred požiadaním o ID som mala cca tuším 5 rokov predtým a bola 6 mesačná, kde mi vlastne zistili čo mi je.

    Takže PN pred žiadosťou o ID nemusí byť vôbec.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xanti Pozri príspevok
    Buchač mýliš sa.
    Ja som toho dôkazom, nemarodovala som vôbec. Len som požiadala o ID a oni mi ho schválili, poslednú PN pred požiadaním o ID som mala cca tuším 5 rokov predtým a bola 6 mesačná, kde mi vlastne zistili čo mi je.

    Takže PN pred žiadosťou o ID nemusí byť vôbec.
    ....jasné , rozumiem ...

    Veď záleží aj od diagnózy ...to je predsa pochopiteľné !!!

    Len proste zo zadanej otázky , podľa mňa bola zlá formulácia , tak vyplynula aj moja odpoveď ...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    gigi24 Pozri príspevok
    ide o tazku depresivnu poruchu
    Myslim, ze pri tejto diagnoze je nutna hospitalizacia na oddeleni a terapia, aby sa dalo ziadat o ID.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    alaya1 Pozri príspevok
    Myslim, ze pri tejto diagnoze je nutna hospitalizacia na oddeleni a terapia, aby sa dalo ziadat o ID.
    Neviem kde je to písané, že pri tejto diagnoze je nutná hospitalizácia. O hospitalizácii predsa rozhoduje ošetrujúci lekár. Tak ako bolo písane v predchádzajúcich príspevkoch, vôbec nemusí byť PN a ID môžu priznať.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    wagner Pozri príspevok
    Neviem kde je to písané, že pri tejto diagnoze je nutná hospitalizácia. O hospitalizácii predsa rozhoduje ošetrujúci lekár. Tak ako bolo písane v predchádzajúcich príspevkoch, vôbec nemusí byť PN a ID môžu priznať.

    ...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať !

    Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

    Príklad

    kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID

    návratnosť ??? mesiacov ,

    priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

    zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Laco-monter Pozri príspevok
    ...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať !

    Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

    Príklad

    kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID

    návratnosť ??? mesiacov ,

    priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

    zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".
    Tak ja by som tú tvoju sumu dostala za 11 rokov. Si optimista čo sa týka výšky invalidného dôchodku.

    Kto je nemocný, nemusí podmazávať.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Laco-monter Pozri príspevok
    ...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať !

    Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

    Príklad

    kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID

    návratnosť ??? mesiacov ,

    priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

    zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".
    My sme tu väčšinou obyčajní ľudia a nie baníci. A keby som aj mala 1500€, tak si ich radšej nechám pre seba a nebudem dávať niekomu, kto má rozhodovať spravodlivo. Možno Gréci, pri ich 3000€ dôchodku si môžu dovoliť aj podmazať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.