Zavrieť

Porady

Akym sposobom si zahrnut do nakladov programatora?

Zdravim. Pracujem popri studiu v oblasti WWW stranok. Spolupracujem s programatorom, ktory mal donedavna zivnost takze ziadny problem nebol. Jednoducho mi fakturoval svoje sluzby. Odnedavna je vsak zamestnany (taktiez popri studiu), zrusil si zivnost a ja si nemam ako vyfakturovat naklady za jeho sluzby. Aky je pre mna najjednoduchsi sposob ako si zahrnut do nakladov jeho sluzby a pre neho zlegalizovanie svojich prijmov? Uvazoval som o zmluve o dielo.

Nevznika medzi nami pri zmluve o dielo pracovnopravny vztah? Nemusim mu robit zrazky dane?

Vopred dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://forum.builder.cz/read.php?18,1492853

    Čo tak táto zmluva ?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Mohli by ste to riešiť Dohodou o pracovnej činnosti (vykonávať prácu môže v rozsahu 10 hodín týždenne)
    Dohodou o vykonani prace? Ako sa to potom riesi s danami? Rad by som to vyriesil co "najcistejsie" . Nech nemusim za neho nic riesit.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Môže byť aj dohoda o vykonaní práce, musíš sa zaregistrovať na DÚ a SP ako zamestnávateľ a z vyplatenej mzdy mu zrážaš daň a na SP platíš úrazové a garančné poistenie vo výške 1,05% z hrubej mzdy. A najčistejšia by bola živnosť.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Riešila by som to príkaznou zmluvou resp. inými zmluvami OZ, kde uvedieš, že príkazník si príjmy zdaní sám. Pozor na formuláciu, aby sa dala vyvrátiť "závislosť" - potom by si musel odvádzať zrážkovú daň.
    Je toho tu popísané mnoho o dohodách mimo PP
    Dakujem, vyriesim to teda zrejme zmluvou o dielo kde bude spomenute v cene diela ze tento prijem si prikaznik zdanuje samostatne vo svojom danovom priznani. je takato formulacia koser?

    Akym sposobom si zahrnut do nakladov programatora?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.