Zavrieť

Porady

faktúra v eurách

Chcem Vás poprosiť o radu.Učtujem v jednoduchom učtovníctve a vystavil som faktúru v eurách.Chcem sa opýtať,pri úhrade tejto faktúry do peňažného denníka mám zaučtovať tak,ako sú eura prepočítané bankov na výpise,t.j.tú sumu čo je na výpise,alebo nejakým iným kurzom.Nemám vôbec s týmto skúsennosti.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    nano
    Chcem Vás poprosiť o radu.Učtujem v jednoduchom učtovníctve a vystavil som faktúru v eurách.Chcem sa opýtať,pri úhrade tejto faktúry do peňažného denníka mám zaučtovať tak,ako sú eura prepočítané bankov na výpise,t.j.tú sumu čo je na výpise,alebo nejakým iným kurzom.Nemám vôbec s týmto skúsennosti.Ďakujem.
    Ak máš bank.výpis v SK a prišla ti úhrada v Eur a banka si prepočítala svojim kurzom tak účtuješ tým kurzom, pretože by ti nesedel zostatok v SK na bankovom účte . Ak máš devízový účet účtuješ kurzom dňom úhrady NBS.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    AHOJ.Myslim, ze nemusim otvarat novu temu. Tiez mam fa v EUR, ak ju chcem uhradit na ucet dodavatelovi mozem to uhradit v EUR na korunovy ucet, banka to automaticky prepocita do SKK? Dakujem

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Áno, tak ako si napísala, banka to prepočíta svojím kurzom a pripíše na účet v Skk.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Jozef I
    Áno, tak ako si napísala, banka to prepočíta svojím kurzom a pripíše na účet v Skk.
    dakujem velmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.