Zavrieť

Porady

Predaj záhrady

Zdravím, viem mi niekto poradiť ? Chcem predať záhradu. Je na jednom LV. Sú to dve parcely. Kupujúci sú manželia a brat manželky. Chcú pozemok kúpiť tak, že manželia jednu polovicu pozemku do BSM a druhú polovicu brat. Vyplatiť mi chcú peniaze pri podpise zmluvy jednorazovým prevodom na účet. Je možné takto naformulovať zmluvu ? Prosím vie mi niekto poslať nejaký návrh ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Je to možné jednou kúpnou zmluvou.
    Predávajúci:.............................
    Kupujúci: 1. Brat.......................1/2
    2. a) Manžel...................
    b) manželka................1/2 spolu do BSM
    No a kúpna zmluve v bode 1. obsahuje, čo sa kupuje:
    čísla parciel, výmery, čo to je (záhrada, orná pôda...), k. ú.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zmluvy by mali byť dve. Jedna pre manželov na jednu parcelu. A druhá pre brata manželky na druhú parcelu. V rámci jednej zmluvy myslím si, že to nepôjde.

    Miriama01 je offline (nepripojený) Miriama01

    Miriama01
    ide o to, že pozemok má celkovú výmeru 1100 m2 a predať chcem dve parcely naraz, z čoho jedna má 44 m2 a druhá 1056 m2, a toto všetko trom kupujúcim, z toho dvaja sú manželia..

    Miriama01 je offline (nepripojený) Miriama01

    Miriama01
    ďakujem. už som si myslela, že to nepôjde. nemáte niekto vzor takejto zmluvy ? je právne čisté, ak mi chcú zaplatiť jednorazovým prevodom na účet z účtu jedného kupujúcich ? nemal by každý zaplatiť za svoj podiel sám ? prosím niekoho o vzor, fakt si s tým neviem poradiť poraďáci

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    sarasara Pozri príspevok
    Je to možné jednou kúpnou zmluvou.
    Predávajúci:.............................
    Kupujúci: 1. Brat.......................1/2
    2. a) Manžel...................
    b) manželka................1/2 spolu do BSM
    No a kúpna zmluve v bode 1. obsahuje, čo sa kupuje:
    čísla parciel, výmery, čo to je (záhrada, orná pôda...), k. ú.
    Áno je to takto možné predať, avšak záhradu budú potom takto vlastniť všetci traja spoločne, každý svojím dielom.
    Ak by chceli vlastniť záhradu napoly, musia sa parcely rozdeliť novým geometrickým plánom, a potom samozrejme dve zmluvy.

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    Miriama01 Pozri príspevok
    ide o to, že pozemok má celkovú výmeru 1100 m2 a predať chcem dve parcely naraz, z čoho jedna má 44 m2 a druhá 1056 m2, a toto všetko trom kupujúcim, z toho dvaja sú manželia..
    Miriama01 Pozri príspevok
    Zdravím, viem mi niekto poradiť ? Chcem predať záhradu. Je na jednom LV. Sú to dve parcely. Kupujúci sú manželia a brat manželky. Chcú pozemok kúpiť tak, že manželia jednu polovicu pozemku do BSM a druhú polovicu brat. Vyplatiť mi chcú peniaze pri podpise zmluvy jednorazovým prevodom na účet. Je možné takto naformulovať zmluvu ? Prosím vie mi niekto poslať nejaký návrh ? ďakujem
    To ako manželia do BSM 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?????
    Brat 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?

    Ja budem asi nejaký duševne zaostalý, lebo toto nechápem
    PS1
    Zmluva ide (ako je hore) spraviť ( v paneláku na pozemok bolo 70 účastníkov) - aj tá platba vyzerá OK.
    Naformuluje radšej notár.
    PS2
    Obecná rada :
    Každý, kto sa pýta , ako sa to robí, že si to sám urobí - radšej nech to nerobí, lebo si ľahko starosti narobí :P :P :P .

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    anonym222 Pozri príspevok
    Áno je to takto možné predať, avšak záhradu budú potom takto vlastniť všetci traja spoločne, každý svojím dielom.
    Ak by chceli vlastniť záhradu napoly, musia sa parcely rozdeliť novým geometrickým plánom, a potom samozrejme dve zmluvy.
    A to už prečo ??????????????????????
    (nie náhodou ak by chceli vlastniť v celosti ? )

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Ak s tým nemáš skúsenosti, doporučujem Ti, aby si to nerobila sama. Celý proces zver odborníkovi. Je nutné urobiť geom.plán, aby bolo zrejmé, kto akú parcelu bude vlastniť. Náväzne na GP vypracovať zmluvu, ktorá bude obsahovať všetko, čo má obsahovať. Najefektívnejšie jedna kúpna zmluva. Viacerými kúpnymi zmluvami je to možné, ale je to zbytočné, narastá vkladový poplatok. Takto si to rozdelia jeden vkladový poplatok ešte v starej mene 2000,- Sk na polovicu. Každý zo zúčastnených zmluvných strán tejto zmluvy bude mať po jednom origináli tejkto zmluvy - tom istom.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    kokolačík Pozri príspevok
    A to už prečo ??????????????????????
    (nie náhodou ak by chceli vlastniť v celosti ? )
    Ak tomu nerozumieš tak sa nevyjadruj.

    Ak som povedal: " Ak by chceli vlastniť záhradu napoly" znamená, to že brat bude vlastniť svoju polovicu z terajšej celej záhrady a manželia budú vlastniť druhu polovicu. V opačnom prípade ju budú vlastniť všetci traja spoločne.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    kokolačík Pozri príspevok
    To ako manželia do BSM 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?????
    Brat 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?
    Ano presne tak to autor myslel.
    kokolačík Pozri príspevok
    Ja budem asi nejaký duševne zaostalý, lebo toto nechápem
    Áno je to pravda. Ja som si to všimol už skôr aj podľa tvojich príspevkov v iných témach. Nič si z toho nerob ak budeš veľa čítať tak sa to zmení.
    kokolačík Pozri príspevok
    Naformuluje radšej notár.
    Každý, kto sa pýta , ako sa to robí, že si to sám urobí - radšej nech to nerobí, lebo si ľahko starosti narobí :P :P :P .
    Ja si zase myslím, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Iba si treba vyberať, koho sa opýtať.
    Tých darmožračov by som radšej neživil. Čo si môžem urobiť sám, nedám predsa notárovi. Pripravil som už aj komplikovanejšie zmluvy a bez notára. Treba si to dať však naozaj niekomu skontrolovať. Nemusí to byť notár. Myslím že tu na fóre je dosť skúsených ľudí v tejto oblasti.

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    anonym222 Pozri príspevok
    Ak tomu nerozumieš tak sa nevyjadruj.

    Ak som povedal: " Ak by chceli vlastniť záhradu napoly" znamená, to že brat bude vlastniť svoju polovicu z terajšej celej záhrady a manželia budú vlastniť druhu polovicu. V opačnom prípade ju budú vlastniť všetci traja spoločne.
    Ja nerozumiem načo sa tam ten brat pchá.
    A prečo chce kúpiť polovicu z parcely (22 m2 - to by som nechápal ani pri dedení !!!!! )

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    anonym222 Pozri príspevok

    Ja si zase myslím, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Iba si treba vyberať, koho sa opýtať.
    Tých darmožračov by som radšej neživil. Čo si môžem urobiť sám, nedám predsa notárovi. Pripravil som už aj komplikovanejšie zmluvy a bez notára. Treba si to dať však naozaj niekomu skontrolovať. Nemusí to byť notár. Myslím že tu na fóre je dosť skúsených ľudí v tejto oblasti.
    No vydýš.
    Hotová šikulka.

    PSJa som robil sám podobnú KPZ cca v roku 1986 - a nemusel mi ju nikto kontrolovať !

    Miriama01 je offline (nepripojený) Miriama01

    Miriama01
    pozemok nehcú deliť geometrickým plánom, veď to som im navrhovala, tak by to bolo najjednoduchšie. proste 1/2 kupujú manželia do BSM a druhú polovicu brat. Vraj predelenie pozemku GP si urobia až po kúpe.

    Miriama01 je offline (nepripojený) Miriama01

    Miriama01
    kokolačík Pozri príspevok
    No vydýš.
    Hotová šikulka.

    PSJa som robil sám podobnú KPZ cca v roku 1986 - a nemusel mi ju nikto kontrolovať !
    viete mi poskytnúť vzor takejto zmluvy ????

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Miriama01 Pozri príspevok
    pozemok nehcú deliť geometrickým plánom, veď to som im navrhovala, tak by to bolo najjednoduchšie. proste 1/2 kupujú manželia do BSM a druhú polovicu brat. Vraj predelenie pozemku GP si urobia až po kúpe.
    Miriama01 Pozri príspevok
    viete mi poskytnúť vzor takejto zmluvy ????
    Ak nechcú deliť teraz, ale až neskôr, tak kde je problém? Jedná sa o jednoduchú KP zmluvu. Kupujúci budú traja. V zmluve musí byť uvedené aký podiel kto kupuje. Samozrejme, že manželia budú kupovať spolu jeden podiel. Vzorov nájdeš na nete mnoho.

    Neviem o akej podobnej zmluve hovorí Kokolačik. Mohol by to upresniť a vzor svoje zmluvy zverejniť?

    Miriama01 je offline (nepripojený) Miriama01

    Miriama01
    dík poraďáci, poradila som si sama podľa návrhov a je to všetko v poriadku, aj podľa právnika...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.