Zavrieť

Porady

MRP - nevyuzite cisla zapisov v denniku

Pekny den poradaci,

chcem vas poprosit o radu. Zistili sme, ze nasa uctovnicka, uctujuca v MRP, dosiahla roznymi opravami zapisov to, ze mame v denniku vela nevyuzitych cisel zapisov.
Kedze sa jedna o velku firmu, uctovnicka priebezne tlacila PPD, VPD, BU a pod. vystupy z MRP a uz mame kopec sanonov, kde su vytlacene vystupy z MRP s cislami zapisov, pod ktorymi to mame teraz zauctovane bez ohladu na to, ze mame aj nevyuzite cisla zapisov.

Chcem sa preto opytat, ci je toto problem, ze nam v denniku vyhadzuje cca 50 nevyuzitych cisel zapisov, pod ktorymi z dovodu roznych oprav nemame nic zauctovane.
Ak je to problem, co nam z toho hrozi? Kontroluje sa to pri danovej kontrole?

Dakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Inga6 Pozri príspevok
    Dakujem za rady, ja to precislovat viem, v MRP Win. je to presne tak, ako pise Andyke.
    Moja otazka ale bola o tom, ze kedze uz mame vytlacene haldy papierov z MRP ako VPD, PPD, banku a pod. a tam su uz cisla zapisov vytlacene, musela by sme opat vsetko od zaciatku roka prerobit, ak by sme to chceli opravit, co by bola neskutocna robota, kopec papiera a tak.
    Preto som sa pytala, ci to moze byt nejaky problem, ak mame nevyuzite cisla zapisov a uz to nechame tak, t.z. nebudeme to precislovavat.
    Dostala som jednu radu, ze vraj staci napisat iba nejake "prehlasenie", ze tieto a tieto cisla zapisov su v denniku nevyuzite a vraj by to u danovnikov malo obstat, tak neviem.
    Ak už máš veľa vytlačených dokladov, vytlač záznam z kontroly v MRP. Nevyužité záznamy nechaj tak a do smernice k ročnej závierke, alebo ku ktorejkoľvek dokladovej inventúre pripoj zápis : Čísla záznamov podľa priloženého zoznamu neboli použité z dôvodu ....napr. chybnej obsluhy softwéru,.....zmeny účtovníčky v priebehu roku,......alebo čokoľvek, najbližšie k pravde.
    Je to obhájiteľné. Stala sa chyba, vie sa o nej, oprava prečíslovaním je pracná, možno by spôsobila ďalšie chyby.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    EMILY04, ondrejvla, lenkak, m.hladka, Lenka1979, promont maja, Tamila, mizu24
    8

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    účt.denník, funkcie, prečíslovanie zápisov podľa dátumu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Inga6 Pozri príspevok
    Pekny den poradaci,

    chcem vas poprosit o radu. Zistili sme, ze nasa uctovnicka, uctujuca v MRP, dosiahla roznymi opravami zapisov to, ze mame v denniku vela nevyuzitych cisel zapisov.
    Kedze sa jedna o velku firmu, uctovnicka priebezne tlacila PPD, VPD, BU a pod. vystupy z MRP a uz mame kopec sanonov, kde su vytlacene vystupy z MRP s cislami zapisov, pod ktorymi to mame teraz zauctovane bez ohladu na to, ze mame aj nevyuzite cisla zapisov.

    Chcem sa preto opytat, ci je toto problem, ze nam v denniku vyhadzuje cca 50 nevyuzitych cisel zapisov, pod ktorymi z dovodu roznych oprav nemame nic zauctovane.
    Ak je to problem, co nam z toho hrozi? Kontroluje sa to pri danovej kontrole?

    Dakujem za radu!
    Škoda, že si svoju otázku nezadala v časti softvér, programy. Ak máš softvér MRP DOS, tak ti viem poradiť toľko, že pôjdeš na koniec denníka, prípadne daňových dokladov, stlačíš CTRL END a doklady sa ti uložia podľa dátumu, neviem, či je táto možnosť v MRP Win, skús pohľadať v sekcii Softvéry, programy, prípadne zadaj do vyhľadávača : MRP*
    Pridať tému hľadať

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    V MRP WIN je funkcia prečíslovania, nemám teraz v tomto PC program MRP, tak neviem presne, ale je to myslím cez funcie.

    Inga6 je offline (nepripojený) Inga6

    Inga6
    Dakujem za rady, ja to precislovat viem, v MRP Win. je to presne tak, ako pise Andyke.
    Moja otazka ale bola o tom, ze kedze uz mame vytlacene haldy papierov z MRP ako VPD, PPD, banku a pod. a tam su uz cisla zapisov vytlacene, musela by sme opat vsetko od zaciatku roka prerobit, ak by sme to chceli opravit, co by bola neskutocna robota, kopec papiera a tak.
    Preto som sa pytala, ci to moze byt nejaky problem, ak mame nevyuzite cisla zapisov a uz to nechame tak, t.z. nebudeme to precislovavat.
    Dostala som jednu radu, ze vraj staci napisat iba nejake "prehlasenie", ze tieto a tieto cisla zapisov su v denniku nevyuzite a vraj by to u danovnikov malo obstat, tak neviem.

    MRP - nevyuzite cisla zapisov v denniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.