Zavrieť

Porady

študent/práca na 3-4m./-dane,odvody

Dobrý deň,
som študentom VŠ a na leto sa chystám na 3-4 mesiace pracovať vo firme. Keďže už mám pohovory naplánované, chcem sa opýtať, či ako študent budem musieť platiť všetky dane a odvody ako "bežní" zamestnanci".

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    XR51 Pozri príspevok
    neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/
    Ak budeš zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, tak celkovo 13,4% ti zamestnávateľ zrazí z hrubej mzdy mesačne. Ak u toho zamestnávateľa podpíšeš daňové vyhlásenie a označíš, že si uplatňuješ NČZD na daňovníka, čo je 335,47 eur/mesiac, tak do tejto sumy ti nebude zrazená daň. Nad túto sumu ti zamestnávateľ zrazí 19%. Ako uvádzaš, máš v pláne u zamestnávateľa odpracovať 4 mesiace. Nárok na NČZD za rok 2010 je 4025,70 eur, tak ak si urobíš DP, a zaplatená - zrazená daň ti bude vrátená.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XR51 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som študentom VŠ a na leto sa chystám na 3-4 mesiace pracovať vo firme. Keďže už mám pohovory naplánované, chcem sa opýtať, či ako študent budem musieť platiť všetky dane a odvody ako "bežní" zamestnanci".

    Ďakujem za odpovede
    Ak budeš pracovať na dohodu, preddavky na odvody platiť nebudeš.

    XR51 je offline (nepripojený) XR51

    XR51
    neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XR51 Pozri príspevok
    neviem, či mi dovolia pracovať na dohodu, ak ma tam chcú na TPP. Ak na pracovnú zmluvu, tak platím tých cca 40% odvody ? ani mi ich potom nevrátia ? :/
    AK na PZ, budeš platiť odvody a dane ako ostatní zamestnanci.

    študent/práca na 3-4m./-dane,odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.