Zavrieť

Porady

prenos z r. 2009

ako v jú riešite sumu- prenos z r. 2009? pnzd a dávate ho aj do nejakej knihy? vopred dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Nikdy som neviedla osobný vklad a osobnú spotrebu v knihe záväzkov. Kontrolu som mala nikdy mi to nikto ani nevytkol.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Priebežné položky
    §4

    Účet priebežných položiek je do peňažného denníka zaradený na účely účtovania o "peniazoch na ceste". Je určený pre zápisy o prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom v banke, ako aj pre zápisy o prevodoch medzi bankovými účtami. Jeho zriadenie bolo potrebné z toho dôvodu, že výpis z bankového účtu nie je k dispozícii v rovnaký deň, ako sa uskutočnil prírastok alebo úbytok hotovosti v pokladnici. Napr. peniaze po ich výbere z pokladnice sa stávajú "peniazmi na ceste", hotovosť už nie je k dispozícii a s vkladom v banke ešte nemožno disponovať.
    Účet priebežných položiek sa pri bežnom účtovaní vždy po krátkom čase vyrovnáva a má obvykle nulové saldo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavka124 Pozri príspevok
    príjem neovplyvňujúci základ dane- už som tu dostala rôzne odpovede na osobný vklad a osobná spotreba podnikateľa- či ich dávať do knihy záväzkov tak ma napadlo či aj prenos sa nemá ešte niekde inde zapisovať alebo len do peňažného denníka? vopred dík
    Choďte do svojho profilu a pozrite sa na dnešné odpovede. Nedávno som čítala Vašu tému , JarkaL Vám odpovedala .

    Ak vidíte dve odlišné vyjadrenia z DRSR , tak sa snažte rozhodnúť ako účtovný prípad budete účtovať .Posúďte sama . Však sama vidíte , že nie sú názory rovnaké,jednak medzi Poraďákmi a jednak aj na DRSR . Tak neviem akú odpoveď možno očakávať . Ešteže to nie je vážny účtovný prípad - vklad podnikateľa

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Podajte si aj Vy dopyt na DR a podľa toho sa zariaďte. Pri kontrole sa ním budete brániť.
    Prenos pnzd som nejako nepochopila. Kde by sa mal prenášať? Zaúčtovali ste to ako príjem neovpl. základ dane - to znamená, že sa netýkal podnikania a takýto príjem nie je potrebné evidovať v nijakej osobitnej knihe ani sa neprenáša do budúceho roka.
    Naposledy upravil ivustek : 18.05.10 at 14:06

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    teraz myslis preniest osobnu spotrebu a vklady podnikatela ako sumar z roku 2009 do pociatku 2010?

    Jedine co v PD prenasam je zostatok pokladne a banky... vsetko ostatne zacinam nanovo... navyse aj software to tak robi...

    Podnikatel si v priebehu roka moze so svojimi peniazmi robit co len chce... vyberat kolko chce, vkladat podla potreby... a nikde sa to neeviduje... ine by to bolo v podvojnom uctovnictve...

    Nechapem preco si jednoduche uctovnictvo chces takto komplikovat...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Čo je to pnzd konkrétne ? Akú knihu máte na mysli?

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    príjem neovplyvňujúci základ dane- už som tu dostala rôzne odpovede na osobný vklad a osobná spotreba podnikateľa- či ich dávať do knihy záväzkov tak ma napadlo či aj prenos sa nemá ešte niekde inde zapisovať alebo len do peňažného denníka? vopred dík

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    viem, ale ak sa to teraz nesprávne naučím- budem tu chybu stále opakovať. ďakujem, ste zlatá. pekný aj keď upršaný a chladný deň

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    ale veď aj osobný vklad a osobná spotreba je pnzd a vnzd a musí sa viesť v knihe záväzkov

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    čaute, teraz mi odpísala jedna skúsená účtovnička a tvrdí, že ona dáva osobný vklad a osobnú spotrebu cez priebežné položky. robí to niekto takto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.